Ընկերնե՛ր, գտնվում եմ ոստիկանության կենտրոնի բաժնում. բաժնի աշխատակիցների կողմից արդեն շենքում գտնվելու ժամանակ իմ հանդեպ կիրառվել է ճնշում, ագրեսիա, բռնի ուժ, «արա-յախառը» լեքսիկոն ու սպառնալիքներ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Վազգեն Սաղաթելյանը:
«Այս արարքներն իրականացնող աշխատակիցները (վստահ էլ չեմ, որ աշխատակիցներ էին) չեն ներկայացել ի հակառակ իմ պահանջի, քաղաքացիական հագուստով էին ու չունեին իդենտիֆիկացիոն որևէ պարագա:
Սպասում եմ քրեականի պետ Մամիկոնյանին, որը խոստացել է իդենտիֆիկացնել սույն ոստիկաններին և հաղորդել ինձ դրանց տվյալները: Ավելի ուշ լայվով կներկայացնեմ իրողությունը և ակնկալվող իրավական հետևանքները:

Друзья, я нахожусь в центральном отделе полиции: сотрудники отдела уже в здании применили давление, агрессию, грубую силу в отношении меня, уличный лексикон  вперемежку с «ара» и угрозы. Об этом написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь партии «Возрождающаяся Армения» Вазген Сагателян.
«Угрожающие мне сотрудники полиции (хотя не уверен, что они сотрудники) не представились, несмотря на мое требование, они были в гражданской одежде и без каких-либо идентификационных знаков.
Жду начальника криминального отдела Мамиконяна, который обещал идентифицировать этих полицейских и сообщить мне их данные. Позже в прямом эфире представлю ситуацию и ожидающиеся правовые последствия.