Դելիմիտացիայի ու դեմարկացիայի հարցերով հանձնաժողովի հանդիպումը չի կայանում տեխնիկական խնդիրների պատճառով, այսօր հայտարարեց Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«Մենք հույս ունենք, որ մոտ ապագայում գոյություն ունեցող տեխնիկական հարցերին լուծում կտրվի ու աշխատանքային խումբը կհանդիպի», - նշեց նա:
ԱԽ քարտուղարի խոսքով՝ տեխնիկական հարցերը վերաբերում են այն ընդհանուր օրակարգին, որը ձևավորվել է անցած տարի նոյեմբերին Սոչիում ու Բրյուսելում:
«Ակնկալում ենք, որ սահմանազատման ու սահմանագծման գործընթացը պետք է լինի այդ տրամաբանության շրջանակներում ու ակնկալում ենք, որ այդ հայտարարությունների տրամաբանության շրջանակներում լուծում կգտնվի», - հայտարարեց ԱԽ քարտուղարը:

Встреча комиссии по вопросам делимитации и демаркации границ не стоялась из-за технических проблем, заявил сегодня на брифинге после заседания правительства секретарь Совета безопасности Армен Григорян.
«Мы надеемся, что технические вопросы будут решены в ближайшее время и встреча рабочих групп состоится», - отметил он.
По словам секретаря Совбеза, технические вопросы касаются той общей повестки, которая сформировалась в ноябре прошлого года в Сочи и в Брюсселе.
«Мы ожидаем, что процесс делимитации и демаркации должен проходить в рамках этой логики и надеемся, что решение будет найдено в рамках логики этих заявлений», - сказал Армен Григорян.