«Մենք հստակ ասել ենք և արձանագրել, որ Նիկոլը չունի մանդատ՝ ժողովրդի, Հայաստանի Հանրապետության կողմից որևէ բանակցություն վարելու»,- Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Դիմադրության շարժման կազմակերպիչներից Իշխան Սաղաթելյանը՝ անդրադառնալով մայիսի 22-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Բրյուսել կատարելիք այցին, որի ընթացքում, ինչպես հայտնի է, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ առանձնազրույցից բացի, նախատեսված է նաև եռակողմ՝ Փաշինյան-Միշել- Ալիև հանդիպումը։
«Դիմում եմ այն անձանց, ում հետ ինքը հանդիպելու է՝ շատ հստակ ասելով, որ Հայաստանի Հանրապետության կողմից ներկայացված այդ 6 առաջարկները հայ ժողովրդի կամքի, շահերի հետ որևէ կապ չունեն։
Հետևաբար, Նիկոլի հետ ձեռք բերված ցանկացած պայմանավորվածություն ոչ լեգիտիմ է և առ ոչինչ»,- կայանալիք բանակցությունների վերաբերյալ ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա տեղեկացրեց նաև՝ նշված այցին և պայքարի դուրս եկած քաղաքացիների և քաղաքական ուժերի տեսակետներին շատ ավելի հանգամանալից անդրադարձ է լինելու մայիսի 21-ին սպասվող հանրահավաքին։

«Мы четко заявили и констатировали, что у Никола нет мандата вести какие-либо переговоры от имени народа Республики Армения», - заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции вице-спикер парламента, депутат фракции «Армения», представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян, касаясь предстоящего визита премьер-министра Никола Пашиняна в Брюссель.
Отметим, что 22 мая в Брюсселе Никол Пашинян проведет беседу с председателем Европейского совета Шарлем Мишелем, запланирована также трехсторонняя встреча премьер-министра Армении председателя ЕС Шарля Мишеля и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
«Я обращаюсь к тем людям, с которыми он будет встречаться – представленные со стороны Республики Армения 6 предложений не имеют ничего общего с волей, интересами армянского народа.
Следовательно, достигнутые с Николом договоренности нелегитимны и ничто», - заявил Ишхан Сагателян.
Он сообщил, что более подробно обратятся к этому визиту и позициям вышедших на борьбу граждан и политических сил на митинге 21 мая.