Տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ են ամեն օր միանում Հայաստանում ապրիլից մեկնարկած պայքարին։ Նրանց շարքում է նաև հայկական GG ընկերության հիմնադիր Խաչատուր Գրիգորյանը, ով այսօր ևս Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքին է մասնակցում։
Հանրահավաքին իր ելույթում Գրիգորյանը նշեց՝ երազանք ուներ՝ համաշխարհային մեծ ընկերություն ստեղծել, որը կնպաստեր Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը, աշխատատեղերի ավելացմանը։
«Բայց այսօր մենք մի իրավիճակում ենք, երբ իմ երազանքը դարձել է փոքր բան, քանի որ ընկերություն ունենալն այն պարագայում, երբ սեփական պետություն չունես, դառնում է անիմաստ։ Եվ իմ՝ այսօր այստեղ, ձեզ հետ գտնվելու իմաստն այն է, որ իմ օրինակով ուզում եմ ցույց տալ՝ մեր անձնական բարօրությունը շատ փոքր բան է՝ մեր ազգի, մեր պետականության բարօրության համեմատ։ Որքան շատ մարդ դա գիտակցի, այնքան ավելի շուտ մենք իրոք մեծ բաների կհասնենք»,- ասաց Խաչատուր Գրիգորյանը։

Основатель компании GG Хачатур Григорян, который присоединился к стартовавшей в Армении борьбе, выступил сегодня в ходе митинга на площади Франции.
Хачатур Григорян отметил, что у него была мечта создать крупную всемирную компанию, которая способствовала бы развитию экономики в Армении, увеличению рабочих мест.
«Но сегодня мы оказались в ситуации, когда моя мечта стала незначительной, поскольку иметь компанию в условиях, когда у тебя нет собственного государства, становится бессмысленной. И смысл моего нахождения здесь с вами в том, чтобы показать своим примером, что личное благосостояние мало значит по сравнению с благосостоянием нашей нации, нашего государства. Чем больше людей поймет это, тем скорее мы добьемся больших результатов», - сказал Хачатур Григорян.