Կառավարության որոշմամբ՝ 2022 թվականի բյուջեից Արագածոտնի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի, Վայոց ձորի և Տավուշի մարզպետարաններին հատկացվեց 790 մլն դրամ՝ սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակում շինարարական կազմակերպությունների նկատմամբ ֆինանսական պարտավորությունները կատարելու համար:
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ասաց, թե 2021 թվականից տեղափոխված ծրագրերի թիվը 229 է արդեն, այսօրվա դրությամբ, 5,6 միլիարդ դրամ սուբվենցիոն ծրագրերի համար կառավարությունն իր մասնաբաժինը հատկացրել է:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ ասաց, թե հանրային կապերի հարցով զբաղվող ստորաբաժանումները պետք է արձագանքներ հավաքեն մարզերից, թե մարդիկ ինչքանով են բավարարված կատարված աշխատանքների որակով:
«Եթե կլինեն նեգատիվ տեղեկություններ, արդեն համապատասխան վերահսկող մասմինների միջոցով վերահսկողություն կիրականացնենք», - նշեց Փաշինյանը:

Решением правительства, областным администрациям Арагацотна, Армавира, Гегаркуника, Лори, Котайка, Ширака, Сюника, Вайоц Дзора и Тавуша выделено из государственного бюджета 790 млн. драмов для выполнения финансовых обязательств перед строительными организациями в рамках субвенционных программ.
Министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян сообщил, что количество программ которые остались с 2021 года 229, по состоянию на сегодняшний день правительство предоставило на субвенционные программы 5,6 млрд. драмов.
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что подразделения по связям с общественностью должны собрать отклики с областей, чтобы можно было понять, насколько люди удовлетворены выполненной работой.
«Если информация будет негативной, мы уже осуществим контроль посредством соответствующих надзорных органов», - отметил Пашинян.