Քրեական գո՞րծն է, որ պետք է կոտրի ամեն փորձությունով անցած և այժմ պայքարի մեջ գտնվող մարդկանց. Սոս Հակոբյան
21/05/2022 14:06
«Հայրենիք» կուսակցության մամուլի խոսնակ Սոս Հակոբյանն անդրադարձել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի օգնական Արամ Գրիգորյանի տանը կատարվող խուզարկությանը:
«Իշխանական հերթական անճոռնի և չոռոտ հրամանով խուզարկություն է իրականացվում: Արթուր Վանեցյանի օգնական Արամ Գրիգորյանի բնակարանում, ուշադրություն՝ 2021 թ. ձմռանը մի քանի մուրացկանի օգնելու համար: Հարց է առաջանում՝ ի՞նչ են փնտրում: Ասում են, որ մի 10-15 հազար մարդու տվյալներով ցուցակներ են փնտրում: Դրանից հետո կանցնեն փնտրելու պատերազմի վերջին օրերին 90%-ով չպայթած Իսկանդերի մարտագլխիկը:
Սա, որ զուտ իմանաք, թե Արամ Գրիգորյանը և մենք բոլորս ինչ «լրջությամբ» ենք վերաբերում մարդկանց գլխին սարքելու նպատակով ձոնված ձեր հետապնդումներին: Քրեական գո՞րծն է, որ պետք է կոտրի ամեն փորձությունով անցած և այժմ պայքարի մեջ գտնվող մարդկանց: Դուք հոմ հիմար չեք...», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հակոբյանը:

Пресс-секретарь партии «Родина» Сос Акопян обратился к обыску, который проводится в доме помощника председателя партии «Родина», руководителя фракции «Честь имею», бывшего директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна – Арама Григоряна.
«Обыск проводится по очередному безобразному и больному приказу властей. В квартире помощника Артура Ванецяна, внимание, за оказанную зимой 2021 года помощь нескольким нищим. Возникает вопрос: что ищут? Говорят, что ищут список с данными 10-15 тысяч людей. А после этого перейдут к поиску не взорвавшейся на 90% ракеты ОТРК "Искандер" в последние дни войны.
Это просто чтобы вы знали, с какой "серьезностью" Арам Григорян и все мы относимся к вашим преследованиям по сшитым делам. Разве уголовное дело может сломить прошедших через все испытания и находящихся сейчас в борьбе людей? Вы что, идиоты…», - написал на своей странице в Facebook Сос Акопян.