Հայաստանում քաղաքական իրավիճակը կայուն է. ՔՊ-ական պատգամավոր
Ազգային ժողովի Հայաստան-Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը ՀՀ-ում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդի հետ հանդիպման ընթացքում ասել է, թե կարևորում է հայ-էստոնական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը և այդ հարցում բարեկամական խմբերի դերը:
Քննարկվել են երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունների խորացման և տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Կողմերը խոսել են տարածաշրջանում առկա խնդիրների մասին, կարևորել երկարաժամկետ խաղաղության հաստատումը: Անդրադարձ է եղել Հայաստանի ներքաղաքական իրադրությանը: Անուշ Բեղլոյանի գնահատմամբ` Հայաստանում քաղաքական իրավիճակը կայուն է:
Հյուրը հետաքրքրվել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացով. երկուստեք կարևորվել է կողմերի միջև ուղիղ երկխոսության փաստը:

«Придаю большое значение развитию армяно-эстонских межпарламентских отношений и роли групп дружбы», - отметила 23 мая руководитель группы дружбы Армения-Эстония Ануш Беглоян на встрече с Чрезвычайным и Полномочным послом Эстонской Республики в Армении Риной Кальюранд.
Обсуждены возможности углубления дружественных отношений между двумя странами и расширения сотрудничества в различных сферах.
Стороны, коснувшись существующих в регионе проблем, подчеркнули важность установления долгосрочного мира. Представлена внутриполитическая обстановка в стране. В оценке Ануш Беглоян, политическая ситуация в Армении стабильна.
Гостья поинтересовалась процессом нормализации отношений Армения – Турция, обоюдно подчеркнута важность прямого диалога между сторонами.