ՔՊ-ական պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը մայիսի 23-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո` մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում և հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված», - այս մասին ասվում է Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունում։

Депутат Национального Собрания Ануш Беглоян 23 мая подала прошение об отставке в соответствии с частью 1 статьи 155 конституционного закона «Регламент Национального Собрания», - сообщает пресс-служба парламента Армении.
«В соответствии с ч.2 ст.155 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания", если депутат в течение недели после объявления об отставке в письменной форме отзывает свое прошение об отставке, председатель Национального Собрания выступает с заявлением об этом, если же не отзывает прошение, то составляется протокол о прекращении его полномочий, который подписывает и оглашает председатель НС. Отставка считается принятой с момента опубликования протокола», - говорится в заявлении Алена Симоняна.
Напомним, член фракции «Гражданский договор» Ануш Беглоян избрана членом Комиссии по защите экономической конкуренции.