ԱԳ փոխնախարարը չասաց «Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի կազմում» նախադասությունը (Տեսանյութ)
ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությունների պատգամավորները ոստիկանների ուղեկցությամբ մուտք գործեցին արտաքին գործերի նախարարության շենք։
Պատգամավորները հանդիպեցին ՀՀԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանին։
Նրանք խնդրեցին, որպեսզի փոխնախարարը պաշտոնապես հայտարարի, որ Արցախը երբեք Ադրբեջանի կազմում չի լինելու։
Փոխնախարարը չասաց «Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի կազմում» նախադասությունը։
Նշենք, որ փոխնախարար Սաֆարյանը Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի անդամ է։
Հիշեցնենք՝ վաղ առավոտից «Դիմադրություն» շարժման անդամները անհնազանդության ակցիա են իրականացնում և շրջափակել են ԱԳՆ շենքը։

Депутаты оппозиционных фракций Национального Собрания в сопровождении полицейских вошли в здание министерства иностранных дел Армении.
Депутаты встретились с заместителем министра иностранных дел Мнацаканом Сафаряном.
Они попросили, чтобы замминистра официально заявил, что Арцах никогда не будет в составе Азербайджана.
Замминистра отказался произносить предложение «Арцах не будет в составе Азербацйджана».
Отметим, что заместитель министра иностранных дел Мнацакан Сафарян входит в состав Комиссии по делимитации и безопасности государственной границы между Республикой Армения и Азербайджаном.
Напомним, сегодня с раннего утра члены Движение сопротивления проводят акцию неповиновения и заблокировали здание МИД Армении.