«Փաշինյանը երկիրը տանում է հերթական զիջումների․ մի՛ մտեք այդ պատասխանատվության տակ, մի՛ կիսեք այդ մեղքի բաժինը»․ Իշխան Սաղաթելյանի կոչն ուժային կառույցներին և պետական պաշտոնյաներին
24/05/2022 21:04
Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ ԱԺ փոխնախագահ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Դիմադրության շարժման կազմակերպիչներից Իշխան Սաղաթելյանը կոչ ուղղեց ուժային կառույցներին և պետական բոլոր պաշտոնյաներին՝ չսատարել Նիկոլ Փաշինյանին ու այս օրերին, երբ նա պատրաստվում է գնալ նոր զիջումների, չդառնալ դրա պատասխանատվությունը կիսող ու կրող կողմ։
«Մինչև պատերազմը վիճակն այլ էր։ Մինչև պատերազմը ժողովուրդը, քաղաքական ուժերը, բազմաթիվ հանրային մարդիկ հավատացել են Նիկոլին, ես դրան ըմբռնումով եմ մոտենում։ Բայց պատերազմից հետո իրավիճակն այլ է։ Պատերազմից հետո Նիկոլին սատարելն անտրամաբանական է։
Իսկ այս օրերին, երբ ակնհայտ է, որ այս մարդը հերթական անգամ երկիրը տանում է հերթական զիջումների, ա՛յս օրերն Նիկոլին սատարելը մեղք է։ Հետևաբար, կոչ եմ անում՝ մի՛ մտեք այդ պատասխանատվության տակ, մի՛ կիսեք այդ մեղքի բաժինը։ Հանուն պաշտոնի, հանուն դիրքի մի՛ սատարեք Նիկոլին, որովհետև նրա միակ հենարանը մնացել են ուժային կառույցները, որոնք չեն կարող կասեցնել ժողովրդի ցասումը»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա ևս մի կոչ ուղղեց ուժային կառույցների ներկայացուցիչներին՝ Փաշինյանի որոշումների պատասխանատվությունը կիսելուց առաջ նայել սեփական զավակների աչքերին ու մտածել վաղվա օրվա մասին։
«Միևնույն է, դավաճանը գնալու է, բայց պետք է գնա շուտ, որ նոր ավերածություններ չգործի»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։

Пашинян ведет страну к очередным уступкам, не разделяйте с ним ответственность за это – призыв Ишхана Сагателяна к государственным чиновникам и силовым структурам
24/05/2022 21:31
Сегодня в ходе митинга на площади Франции вице-спикер парламента Армении, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян призвал силовые структуры, всех государственных чиновников особенно в эти дни, когла Никол Пашинян собирается идти на новые уступки, не поддерживать его и не разделять с ним ответственность.
«До войны ситуация была другой. До войны народ, политические силы, многочисленные общественные деятели верили Николу, и я отношусь к этому с пониманием. Но после войны сложилась другая ситуация. После войны поддерживать Никола – нелогично.
А в эти дни, когла очевидно, что этот человек в очередной раз ведет страну к новым уступкам, поддерживать Никола грех. Следовательно, призываю, не берите на себя эту ответственность, не разделяйте с ним его вину. Не поддерживайте Никола ради должности, ради положения, потому что его единственной опорой остаются силовые структуры, которые не могут остановить волну народного гнева», - сказал Ишхан Сагателян.
Он призвал представителей силовых структур, прежде чем разделять ответственность за решения Никола Пашиняна, посмотреть в глаза своим детям и подумать о завтрашнем дне.
«Все равно, предатель уйдет, но он должен уйти быстро, чтобы не совершить новые разрушения», - подчеркнул Ишхан Сагателян.