Չենք նահանջելու, պայքարը շարունակվելու է, և մենք ունենալու ենք առանց թուրքի Հայաստան․ Արթուր Վանեցյան
Քիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ Վերաքննիչ դատարանը բավարարել է դատախազի բողոքը մասնակի և մեկ ամսով կալանավորել բլոգեր Միքայել Բադալյանին։
Հիշեցնենք` Բադալյանը բերման էր ենթարկվել ապրիլի 22-ին Ազատության հրապարակից ու ձերբակալվել։
Միքայել Բադալյանի կալանավորմանն է անդրադարձել ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Քիչ առաջ անհայրենիքների դատարանը մեկ ամսով կալանավորեց հայրենասեր մի տղայի՝ Միքայել Բադալյանին:
Վստահաբար և պատասխանատու կերպով ասում եմ, որ այս գործը ամբողջությամբ շինծու է և հետապնդում է մեկ նպատակ՝ մեկուսացնել Հայրենիքի համար պայքարող յուրաքանչյուր հայի:
Չի ստացվելու, չենք նահանջելու, պայքարը շարունակվելու է, և մենք ունենալու ենք առանց թուրքի Հայաստան»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արթուր Վանեցյանը։

Не отступим, борьба продолжиться и у нас будет Армения без турка – Артур Ванецян
Апелляционный суд Армении немногим ранее удовлетворил жалобу прокурора и принял решение об аресте блогера Микаела Бадаляна на один месяц.
Напомним, Микаел Бадалян 22 апреля был подвергнут приводу с площади Свободы и задержан.
Председатель партии «Родина», руководитель фракции Национального Собрания «Честь имею» Артур Ванецян обратился к аресту Микаела Бадаляна.
«Немногим ранее суд не имеющих отечества арестовал на месяц одного патриотичного парня – Микаела Бадаляна.
Заявляю уверенно и ответственно, что это дело полностью сфабриковано и преследует лишь одну цель – изолировать каждого борющегося за Родину армянина.
Не получится, не отступим, борьба продолжиться и у нас будет Армения без турка», - написал на своей странице в Facebook Артур Ванецян.