Փաշինյանը Չեռնոգորիայի նախագահին դիմավորել և ընդունել է կառավարության շենքի հետնամուտքում
Կառավարության շենքի մոտ շարունակվում է պայքարի դուրս եկած քաղաքացիների բողոքի ակցիան։ Հանրապետության հրապարակում գտնվող քաղաքացիները մինչ այդ հայտարարել են, որ Հայաստանում գտնվող Չեռնոգորիայի նախագահին և ողջ միջազգային հանրությանը ևս մեկ անգամ ցանկանում են փոխանցել հայ ժողովրդի ուղերձը՝ Նիկոլ Փաշինյանը չի ներկայացնում ՀՀ շահերն ու հայ ժողովրդի կամքը։
Քանի որ կառավարության մուտքը բողոքի գործողություն իրականացնողների և ոստիկանական մեծաթիվ ուժերի կողմից փակ է, Նիկոլ Փաշինյանը Չեռնոգորիայի նախագահին դիմավորել է շենքի հետնամուտքում։
«Քիչ առաջ տեղեկացանք, որ հետևի մուտքով կարողացել են մտցնել կառավարության շենք»,- Հանրապետության հրապարակում հավաքված քաղաքացիներին դիմելով՝ տեղեկացրեց Դիմադրության շարժման կազմակերպիչներից Իշխան Սաղաթելյանը։
«Հետնամուտքով ընդունում են այլ երկրի նախագահին։ Դու հյուր ընդունել էլ չգիտես»,- հավելեց նա։
Իշխան Սաղաթելյանը հիշեցրեց նաև Փաշինյանի խոսքը, թե պայքարը «կմաշվի»։
«Հիշու՞մ եք՝ ինչ էր ասում․ մի քիչ էլ թող քայլեն, «մաշվեն», գնան տուն։ Հիմա տես ու զգա՝ ով է մաշվում ու մաշվելու մինչև վերջ»,- դիմելով Նիկոլ Փաշինյանին՝ ասաց ընդդիմադիր գործիչը։

Никол Пашинян встретил президента Черногории у служебного входа в здание правительства
Перед зданием правительства Армении продолжается акция протеста граждан с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
Собравшиеся на площади Республики граждане обратились к находящемуся в Армении президенту Черногории и всему международному сообществу, вновь передав месседж армянского народа – Никол Пашинян не представляет интересы Республики Армения и волю армянского народа.
Представитель Движения сопротивления, вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян сообщил, что поскольку центральный вход в здание правительства перекрыт участниками акции и многочисленными полицейскими силами, Никол Пашинян встретил президента Черногории Мило Джукановича и возглавляемую им делегацию у служебного входа.
«Немногим ранее мне сообщили, что президента провели в здание правительства Армении через служебный вход, через какие-то гаражи. Они принимают президента другой страны через служебный вход. Ты даже гостей принимать не умеешь», - заявил Ишхан Сагателян.
Ишхан Сагателян напомнил слова Пашиняна о том, что борьба будет «изнашиваться».
«Помните, что он говорил? Пусть немного пошагают, «износятся», разойдутся по домам. Теперь смотри и почувствуй, кто «изнашивается» до конца», - заявил оппозиционный деятель, обратившись к Николу Пашиняну.