Արցախի նախագահը Վաղուհաս համայնքում ներկա է գտնվել մանկապարտեզի շենքի բացմանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին Մարտակերտի շրջանի Վաղուհաս համայնքում մասնակցել է մանկապարտեզի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Պետական միջոցներով և բարերարների աջակցությամբ կառուցված շենքը նախատեսված է 60 երեխայի համար և ապահովված է ժամանակակից բոլոր պայմաններով:
Երկրի ղեկավարը խորհրդանշական է համարել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը նախադպրոցական ուսումնական հաստատության բացմամբ նշանավորելը։ Արայիկ Հարությունյանը տոնի առթիվ շնորհավորել է բոլոր երեխաներին, ընդգծել, որ իշխանությունների կողմից գործադրվում են բոլոր ջանքերը Արցախում նրանց համար կայուն և արժանապատիվ ապագա կառուցելու ուղղությամբ:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ԱՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարները, շրջանային վարչակազմի պատասխանատուներ:

Президент Арцаха присутствовал на церемонии открытия здания детского сада в общине Вагуас
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 1 июня принял участие в торжественной церемонии открытия здания детского сада в общине Вагуас Мартакертского района, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Здание, построенное на средства государства и благотворителей, рассчитано на 60 детей и оснащено всеми современными удобствами.
Глава государства назвал символичным открытие дошкольного образовательного учреждения в День защиты прав детей. Араик Арутюнян поздравил всех детей с праздником и подчеркнул, что власти делают все возможное, чтобы обеспечить им стабильное и достойное будущее в Арцахе.
В мероприятии приняли участие руководитель Аппарата президента Республики Арцах Карен Шахраманян, министры образования, науки, культуры и спорта, территориального управления и инфраструктур, а также должностные лица райадминистрации.