Դեսպանատների, միջազգային կառույցների լռությունը «վճարվում է» ԼՂ հակամարտության բանակցային գործընթացում Փաշինյանի կողմից էլ առավել պարտվողական ու զիջողական դիրքով. Հայկ Մամիջանյան
04/06/2022 15:34
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանի գնահատմամբ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն է երեկ հրաման տվել կիրառել հատուկ միջոցներ:
«Փաշինյանը երեկ իր նյարդային դրսևորումների գագաթնակետին հասավ ու անհիմն հրաման տվեց կիրառել հատուկ միջոցներ», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց նա:
Ըստ նրա՝ սա ևս մեկ կարմիր գիծ էր, որն անցավ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսպիսի ժողովուրդ չի լինում, ուղղակի չի լինում, այսպիսի ցուցարար չի լինում, որ կիրառվի լուսաձայնային նռնակ ու գրեթե ոչ մեկ տեղից չշարժվի, սա է ցուցիչը մեր ազգի», - նշեց Մամիջանյանը:
Ընդդիմադիր պատգամավորի խոսքով՝ արևմտյան երկրների հանցավոր լռությունը խաղաղ ցուցարարների դեմ իրականացվող վայրագությունների հետ կապված արժեք ունի:
«Ես հիմնավոր կասկած ունեմ մտածելու՝ որպեսզի չստանա հանդիմանող հայտարարություններ այս կամ այն միջազգային կառույցից, Փաշինյանը զոհում է ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ բանակցությունների ընթացքում այս կամ այն կետերը, որովհետև դա անմտություն է՝ լինելով միջազգային խոշոր բանակցության մեջ, նման խոցելիություն ստեղծել երկրի համար, իրականացնել նման հակաժողովրդավարական գործողություններ: Իմ կարծիքով՝ արևմտյան որոշ դեսպանատների, միջազգային որոշ կառույցների լռությունը «վճարվում է» ղարաբաղյան հակամարտության բանակցային գործընթացում Փաշինյանի կողմից էլ առավել պարտվողական ու զիջողական դիրքով», - հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղարը:

Молчание посольств, международных структур оплачивается максимально пораженческой позицией и уступчивостью Пашиняна в переговорном процессе по карабахскому конфликту – Айк Мамиджанян
04/06/2022 16:26
Секретарь парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян считает, что приказ о применении специальных средств вчера дал премьер-министр Никол Пашинян.
«Вчера Пашинян достиг апогея в проявлении своих нервных расстройств и без каких-либо оснований дал приказ применить специальные средства», - заявил в ходе встречи с журналистами Айк Мамиджанян.
По его словам, это еще одна красная линия, которую пересек Никол Пашинян.
«Нет такого народа, таких демонстрантов, которые при применении свето-шумовых гранат не сдвинулись бы с места», - отметил Айк Мамиджанян.
По словам оппозиционного деятеля, преступное молчание западных стран в связи с осуществляемыми варварствами против демонстрантов имеет свою цену.
«У меня есть основательное подозрение, что Пашинян приносит в жертву тот или иной пункт в ходе переговоров по урегулированию карабахского конфликта чтобы избежать осуждающих заявлений той или иной международной структуры, потому что это нелепо создавать такую уязвимость для страны, осуществлять подобные антидемократические действия, находясь в столь крупных международных переговорах. По моему мнению, молчание некоторых западных посольств, некоторых международных структур «оплачивается» максимально пораженческой позицией и уступчивостью Пашиняна в переговорном процессе вокруг карабахского конфликта», - заявил секретарь фракции «Честь имею».