Իրավապահներին կոչ ենք անում զերծ մնալ արժանապատիվ քաղաքացիների արդար բողոքի ձայնը լռեցնելու միտումով բռնաճնշումներից․ ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միություն
10/06/2022 17:25
ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունը հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ միության անդամ Գառնիկ Մելքումյանին բերման ենթարկելու կապակցությամբ․
«Քիչ առաջ ԱԱԾ ծառայողների կողմից բերման է ենթարկվել ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության անդամ Գառնիկ Մելքումյանը, ով Արցախյան 44֊օրյա պատերազմի մեկնարկին պես` հենց սեպտեմբերի 27֊ին, կամավորագրվել էր պատերազմ մեկնելու նպատակով։
«Մեր հայրենիքը թշնամուն մաս առ մաս հանձնող իշխանությունների կողմից սա հերթական ակնհայտ քաղաքական հետապնդումն է։ Իրավապահներին կոչ ենք անում զերծ մնալ արժանապատիվ քաղաքացիների արդար բողոքի ձայնը լռեցնելու միտումով ձեռնարկվող բռնաճնշումներ իրականացնելուց։ Մենք չենք լռելու...»։
Հիշեցնենք՝ այսօր բերման են ենթարկվել ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության վարչության անդամ Գառնիկ Մելքումյանը, «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերության տնօրեն Բագրատ Եսայանը, այլ ՀՅԴ-ականներ։

Призываем правоохранителей воздержаться от репрессий в отношении выражающих справедливый протест граждан – Студенческий союз «Никол Агбалян»
Студенческий союз «Никол Агбалян» АРФД выступил с заявлением в связи с задержанием члена союза Гарника Мелкумяна.
«Служащие СНБ подвергли приводу члена студенческого союза «Никол Агбалян» АРФД Гарника Мелкумяна, который с первого дня 44-дневной Арцахской войны – 27 сентября записался в добровольцы, чтобы отправиться на фронт.
Это очередное явное политическое преследование со стороны властей, которые по частям сдают врагу Родину. Призываем правоохранителей воздержаться от репрессий, направленных на подавление справедливого протеста достойных граждан. Мы молчать не будем …».
Напомним, сегодня были подвергнуты приводу член правления Студенческого союза «Никол Агбалян» АРФД Гарник Мелкумян, директор телекомпании «Yerkir media», член Верховного органа АРФД Баграт Есаян и другие члены АРФ «Дашнакцутюн».