Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը Ֆրանսիայում է
Փարիզում Արցախի խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանի և ներկայացուցչության անձնակազմի հետ։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի ընթացքում ֆրանսիական քաղաքական գործիչների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից Արցախին ցուցաբերած օժանդակության, և այն շարունակական դարձնելու անհրաժեշտության մասին:
ԱԺ նախագահը հատուկ ընդգծել է պատերազմից անմիջապես հետո Ֆրանսիայի Սենատի և Ազգային ժողովի կողմից Արցախի Հանրապետության ճանաչման մասին բանաձևերի ընդունման կարևորությունը:
Հանդիպմանը Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել Ֆրանսիայում Արցախի մշտական ներկայացուցչության աշխատանքը:
ԱԺ նախագահի հանդիպումները շարունակվելու են ֆրանսիական քաղաքական շրջանակների և ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, որոնց մասին հավելյալ տեղեկություններ կտրամադրվեն Արցախ վերադառնալուց հետո:

Председатель парламента Арцаха Артур Товмасян находится с визитом во Франции
Сегодня, 13 июня, руководитель парламента Республики Арцах Артур Товмасян в Париже встретился с постоянным представителем Республики Арцах во Франции Ованнесом Геворкяном и персоналом представительства, сообщат пресс-служба парламента Арцаха.
В ходе встречи собеседники коснулись содействия, оказанного Арцаху французскими политическими деятелями и органами местного самоуправления в период 44-дневной войны 2020 года, и необходимости дальнейших шагов в этом направлении.
Председатель парламента особо отметил важность принятия непосредственно после войны Сенатом и Национальным собранием Франции резолюции о признании Республики Арцах.
В ходе встречи Артур Товмасян высоко оценил работу постоянного представительства Республики Арцах во Франции.
Встречи спикера парламента Арцаха с представителями политических кругов и армянской общины Франции продолжатся.