Սորոսի գրասենյակը պետք է դադարի գործել Հայաստանում. Հայկ Մամիջանյան (Տեսանյութ)
Սորոսի գրասենյակը պետք է դադարի գործել Հայաստանում,Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը։
«Վերջերս բացահայտվեց, որ «թափանցիկության», «ժողովրդավարության» ջատագով շարժումը գրանցված է օֆշորում՝ Լիխտեյնշտեյնում, այսինքն՝ մենք չգիտենք, թե որտեղից են գալիս միլիոնավոր դոլարները և իրավունք ունենք կասկածելու, որ գալիս են Թուրքիայից և Ադրբեջանից»,- ասաց նա։
Հայկ Մամիջանյանի խոսքով՝ Սորոսի հիմնադրամը բոլորովին վերջերս աշխատում էր սեպ խրել երկու եղբայրական՝ հայ և եզդի ժողովուրդների միջև, սակայն դա նրան չհաջողվեց. եզդի ժողովուրդը, ինչպես Արցախյան ազատամարտում ու 2016 թվականի քառտօրյայում, 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի ժամանակ էլ կանգնեց հայ ժողովրդի կողքին։
«Սորոսը փորձում է թիրախավորել ամենակարևորը՝ կրոնը, ազգային պատմությունն ու կրթությունը,լեզուն։ Իրենք չեն հավատում պետության գոյությանը, բայց «ղալաթ» են արել, որովհետև մենք ունենալու ենք հզոր պետություն, ու այդ պետությունը լինելու է առաց Նիկոլ՝ Հայաստան»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։

Офис Сороса должен быть закрыт в Армении – Айк Мамиджанян
Офис Сороса должен быть закрыт в Армении, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат парламента от фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.
«Недавно было разоблачено, что это движение – апологет «транспарентности», «демократии» зарегистрировано в оффшорах, в Лихтенштейне. То есть, мы не знаем, откуда они получают миллионы долларов и у нас есть право подозревать, что они получают их из Турции и Азербайджана», - сказал Айк Мамиджанян.
По словам Айка Мамиджаняна, совсем недавно фонд Сороса пытался вбить клин между двумя братскими народами – армянами и езидами, однако это им не удалось. Езидский народ стоял рядом с армянским народом как во время освободительной Арцахской войны и четырехдневной Апрельской войны, так и в ходе 44-дневной войны 2020 года.
«Офис Сорос пытается превратить в мишень нашу религию, национальную историю и образование, наш язык. Они не верят в идею сильного государства, но делают глупость, поскольку у нас будет сильное государство и это государство – Армения без Никола», - сказал оппозиционный деятель.