Իշխան Սաղաթելյանը ներկայացրեց պայքարի հետագա գործողությունները
ԱԺ փոխնախագահ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Դիմադրության շարժման կազմակերպիչներից Իշխան Սաղաթելյանը Ֆրանսիայի հրապարակում ներկայացրեց պայքարի հետագա գործողությունները՝ ընդգծելով․ փողոցային պայքարը շարունակվում է՝ որոշակի փոփոխությունների ենթարկվելով, դրան զուգահեռ՝ քայլեր են ձեռնարկվում շարժումն ամբողջ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում ընդլայնելու ուղղությամբ։
«Առաջիկա անելիքներն ու գործնական քայլերը միտված են լինելու հետևյալին․
Ամենշաբաթյա միջոցառումներ,այդ թվում՝ փողոցային ակցիաներ, մասնագիտական քննարկումներ, պարտադիր ժամանակացույցով և գրաֆիկով հանդիպումներ։
Շաբաթական հանրահավաք, երթ, փողոցային ակցիաներ։
Շարժման տարածքային և ճյուղային ստորաբաժանումների ձևավորում՝ այդ թվում՝ Արցախում և Սփյուռքում։
Հանրության լայն շերտերի հետ հետևողական աշխատանք։
Հստակ չափորոշիչների վրա հիմնված կադրային բանկի ձևավորում՝ Սփյուռքի մասնագիտական ներուժի ներգրավմամբ։
Մարզերում շարժման կոորդինացիոն խորհուրդների և կոմիտեների ձևավորում։
Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների հետ ծրագրավորված աշխատանք։
Ապօրինաբար ձերբակալված և կալանավորված շարժման մասնակիցների իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ հետևողական աշխատանք»,- ասաց նա։
Իշխան Սաղաթելյանն ընդգծեց՝ այս ամենին զուգահեռ պետք է պատրաստ լինել վճռորոշ զարգացումների, որոնց պետք է արագ արձագանքել, հակազդել ու անմիջապես վերադառնալ փողոցային պայքարի 24-ժամյա ռեժիմին։

Ишхан Сагателян представил дальнейшие действия Движения сопротивления
Вице-спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян представил сегодня в ходе митинга на площади Франции дальнейшие действия Движения сопротивления, подчеркнув, что уличная борьба продолжится с определенными изменениями, параллельно с этим будут предприняты меры для расширения движения в Армении, Арцахе и Диаспоре.
«Еженедельные мероприятия, в том числе уличные акции, профессиональные обсуждения, встречи с народом.
Еженедельный митинг, шествие и уличные акции.
Формирование областных и отраслевых подразделений в том числе, в Арцахе и в Диаспоре.
Последовательная работа с широкими слоями населения
Формирование кадрового банка, основанного на конкретных критериях, с привлечением профессионального потенциала Диаспоры.
Создание координационных советов и комитетов движения в областях
Программная работа с аккредитованными в Армении дипломатическими представительствами и международными организациями.
Последовательная работа по защите прав незаконно задержанных и арестованных участников движения», - сказал он․
Ишхан Сагателян подчеркнул, что параллельно с этим, нужно быть готовым к решающим развитиям, на которые нужно оперативно отреагировать, оказать противодействие и сразу вернуться к 24-часовому режиму.