Գագիկ Ջհանգիրյանի խոսքերը իշխանության զավթման ուղիղ հայտարարություն են. Արծվիկ Մինասյան (Տեսանյութ)
Ակնհայտ է, որ Գագիկ Ջհանգիրյանի խոսքերը իշխանության զավթման ուղիղ հայտարարություն են, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը՝ անդրադառնալով այսօրվա աղմկահարույց ձայնագրությանը։
«Ավելին՝ նա հայտարարում է, որ կատարում է մեկ մարդու՝ Նիկոլ Փաշինյանին ցուցումը, և, փաստորեն, դատական իշխանությունը զավթվում է քաղաքական իշխանության կողմից։ Այս հայտարարությունը և ձայնագրությունն անմիջապես պետք է դառնան քրեական գործ հարուցելու լիարժեք առիթ և հիմք։
Երկրորդը՝ ակնհայտ լկտի բառապաշարով Ջհանգիրյանը բացահայտում է նաև ներկա քաղաքական իշխանության և նրա կամակատար իրավապահ համակարգի ձգտումները, որոնցով նա պատրաստ է բոլոր տիպի հանցագործությունների, միայն թե իշխանափոխություն չլինի։
Սրանք բոլորը փաստում են, որ մենք գործ ուեննք հանցագործների իշխանության հետ, և օր առաջ սրանց հեռացումը կենսական անհրաժեշտություն է մեր պետության և ժողովրդի համար։
Ջհանգիրյանը պետք է անմիջապես հրաժարական տա կամ պաշտոնանկ արվի, նրա նկատմամբ պետք է իրականացվի կալանավորում»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։

Очевидно, что слова Гагика Джангиряна – это прямое заявление об узурпации власти, заявил в беседе с журналистами секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян, касаясь опубликованной сегодня скандальной аудиозаписи с участием и.о. председателя Высшего судебного сета Гагика Джангиряна.
«Более того, он заявляет, что выполняет указание одного человека – Никола Пашиняна и фактически судебная власть узурпирована политической властью. Это заявление и аудиозапись немедленно должны стать полноценным основанием и поводом для возбуждения уголовного дела.
Во-вторых, своей наглостью, лексиконом Гагик Джангирян разоблачает также стремления действующей власти и ее приспешника правоохранительной системы, их готовность к любым преступлениям, только бы не было смены власти.
Все это констатирует, что мы имеем дело с властью преступников, скорейшее отстранение которой является жизненной необходимостью для нашего государства и народа.
Джангирян должен немедленно подать в отставку или отстранен от должности, он должен быть арестован», - сказал оппозиционный депутат.