ԲԴԽ հեղինակությանը և 2021 ընտրությունների լեգիտիմությանը հասցվել է անդառնալի վնաս․ պատգամավոր
Իրավական տեսանկյունից կան մի քանի անհերքելի ելակետեր ԲԴԽ-Ջհանգիրյան ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ, կարծիք է հայտնել ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
«Ունենալով մի շարք սուբյեկտիվ դիտարկումներ, սահմանափակվենք օբյեկտիվով.
1) Քրեական հետապնդում պետք է հարուցվի Գագիկ Ջհանգիրյանի նկատմամբ,
2) Գագիկ Ջհանգիրյանը չի կարող մասնակցել Ռուբեն Վարդազարյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթի քննությանը, այդ թվում որոշում ընդունելու մասով: Հաշվի առնելով առաջին հանգամանքը՝ Ջհանգիրյանի լիազորությունները անխուսափելիորեն պետք է կասեցվեն և դա տարածվելու է բոլոր վարույթների վրա:
3) Դատական համակարգի, հատկապես ԲԴԽ հեղինակությանը ու 2021 ընտրությունների լեգիտիմությանը հասցվել է անդառնալի վնաս»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ընդդիմադիր պատգամավորը:

Депутат парламента от фракции «Армения» Арам Вардеванян обратился к создавшейся вокруг и.о. председателя Высшего судебного совета Гагика Джангиряна ситуации.
«Имея ряд субъективных соображений, тем не менее, ограничимся объективными:
1) В отношении Гагика Джангиряна должно быть возбуждено уголовное преследование.
2) Гагик Джангирян не может участвовать в рассмотрении дисциплинарного производства в отношении Рубена Вардазаряна, в том числе в принятии решения. Учитывая первое обстоятельство, полномочия Джангиряна неизбежно должны быть приостановлены и это должно распространиться на все производства.
3) Авторитету судебной системы и, особенно Высшего судебного совета и легитимности выборов 2021 года, нанесен непоправимый ущерб», - написал на своей странице в Facebook оппозиционный депутат.