Բերման է ենթարկվել Արցախի 3 քաղաքացի․ նրանք ժամանում էին Երևան՝ հայտնի անձին սպանելու
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ օրեր առաջ ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողները, օպերատիվ տվյալներն իրացնելով, Արարատի մարզում իրականացրել են «Վնասազերծում» օպերացիան։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Արցախի Հանրապետության 38-ամյա, 39-ամյա և 62-ամյա քաղաքացիները Արցախից ժամանել են Հայաստան և պատրաստվում են Երևանում սպանել հայտնի անձի։
Հունիսի 19-ին Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի՝ Արարատի ոսկու կորզման ֆաբրիկայի բանավանին հարակից կամրջի մոտից զենք-զինամթերք պահելու և կրելու կասկածանքով ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողները, համագործակցելով ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության, ոստիկանության Արարատի բաժնի իրենց գործընկերների հետ, կամրջի մոտ վնասազերծել են նշված անձանց և տեղափոխել քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն, որտեղ փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։

Несколько дней назад сотрудники главного управления уголовной полиции Армении в ходе реализации оперативных данных провели в Араратской области операцию по обезвреживанию группы лиц, сообщает SHAMSHYAN.com.
Как передает фоторепортер Гагик Шамшян, в Главном управлении уголовной полиции были получены данные о том, что 38-летний, 39-летний и 62-летний граждане Республики Арцах прибыли из Арцаха в Армению и собираются убить в Ереване известного человека.
9 июня на автодороге Ереван-Ерасх, у моста близ Араратской золотоизвлекательной фабрики сотрудники Главного управления уголовной полиции при сотрудничестве с коллегами областного управления полиции Арарата по подозрению в хранении и ношении оружия и боеприпасов обезвредили указанных лиц и доставили в Главное управление уголовной полиции, где по факту подготавливаются материалы.
Исходя из интересов предварительного следствия, источник не сообщает имена задержанных и их потенциальной мишени.