«Հրապարակ». Խմբակցության ղեկավարի լիազորությունները կստանձնի ՀՀԿ-ական Հայկ Մամիջանյանը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արթուր Վանեցյանի՝ մանդատից հրաժարվելն անհարմար դրության մեջ է դրել ընդդիմադիրներին։
Հրաժարվե՞լ մանդատից, թե՞ ոչ։ ՀՀԿ-ի մեր աղբյուրներն ասում են, որ չեն շտապում վայր դնել մանդատները, բայց չեն էլ պատրաստվում ԱԺ վերադառնալ.
«Մեզ կպահենք այնպես, ինչպես շարժման օրերին՝ եթե պետք լինի, որ ամբիոնն օգտագործենք, կմտնենք ու դուրս կգանք»։ Իսկ ինչո՞ւ եք պահպանում մանդատները։ «Չի բացառվում՝ վարչապետի իմպիչմենթի հարց առաջանա, չզրկվենք այդ հնարավորությունից»։
Մեր աղբյուրը չբացառեց նաև, որ, քաղաքական գործընթացներով պայմանավորված, ինչ-որ պահի մանդատները վայր դնելու որոշում կայացնեն։ Ի դեպ, խմբակցության ղեկավարի լիազորությունները կստանձնի ՀՀԿ-ական Հայկ Մամիջանյանը»։

Газета «Грапарак» пишет, что отказ Артура Ванецяна от депутатского мандата поставил в неудобное положение оппозиционеров.
«Отказаться от мандатов или нет? Наши источники в Республиканской партии Армении говорят, что они не спешат сложить мандаты, но и не собираются возвращаться в парламент.
"Мы будем вести себя так, как  во время движения: если нужно будет использовать трибуну, то используем, пойдем в парламент и выйдем". А почему хотите сохранить мандаты? "Не исключается, что возникнет вопрос импичмента премьер-министру, чтобы не лишиться этой возможности".
Наш источник не исключил также, что в зависимости от политических процессов, в какой-то момент может быть принято решение о сложении мандатов. Кстати, полномочия руководителя фракции будут возложены на члена РПА Айк Мамиджаняна», - пишет газета.