Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Ամերիկայի Հայկական համագումարի նախագահ Քերոլին Մուգարին:
Հանդիպմանը մասնակցել են կազմակերպության ներկայացուցիչներ Էնթոնի Բարսամյանը և Արփի Վարդանյանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Սփյուռք-Արցախ կապերի առջև առկա մարտահրավերների հաղթահարման խնդիրներին:
Հանդիման մասնակիցները քննարկել են Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի առջև առկա մարտահրավերներին դիմակայելու գործում ջանքերի և գործունեության ներդաշնակեցման ու համադրման անհարժեշտությունն ու համահայկական նշանակության հարցերի շուրջ միասնական օրակարգով հանդես գալու կարևորությունը:
Կազմակերպության պատվիրակները նաև պատրաստակամություն են հայտնել հնարավորինս իրենց նպաստը բերել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ամրացման գործում:

Президент Армении Ваагн Хачатурян сегодня принял председателя Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Кэролин Мугар, сообщает пресс-служба президента республики.
Во встрече приняли участие представители организации Энтони Барсамяна и Арпи Варданян. В ходе встречи обсуждались вопросы повестки отношений Армения – Диаспора. Были рассмотрены также проблемы, связанные с преодолением вызовов связям Армения – Диаспора – Арцах.
Участники встречи обсудили также необходимость гармонизации и координации усилий и деятельности в противостоянии стоящих перед Арменией, Арцахом и Диаспорой вызовов и важность формирования единой повестки по вопросам всеармянского значения.
Представители организации выразили готовность по возможности способствовать укреплению армяно-американских отношений.