«Պիտի ապրեմ որդուս երազած հայրենիքում»․ 44-օրյա պատերազմում զոհված Գևորգ Արշակյանի մայրն առաջադրվել է դատավորի թեկնածու (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում Վճռաբեկ դատարանի վարչական պալատի 3 դատավորի և Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի 3 դատավորի ընտրության հարցն է։
Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրվել է նաև արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված, Մարտական խաչ 1-ին աստիճանի շքանշանակիր, ԵՊՀ բրոնզե մեդալակիր Գևորգ Արշակյանի մայրը՝ Նաիրա Հովսեփյանը։
Նա ասաց, որ 44-օրյա պատերազմի պարտության պատճառը կոռուպցիան էր ու ինքն ուզում է, որ Հայաստանն ազատվի կոռուպցիայից։
«Իմ կյանքի իմաստը ես տեսնում եմ այն հայրենիքի զարգացման մեջ, որ երազել էր իմ որդին, որի համար կյանքն են տվել որդիս ու նրա ընկերները։ Մարդիկ հավատում են ինձ, ինձ հավատում են մայրերը, ինձ հավատում են զինվորները, մեր տղաների ընտանիքները, ինձանից նաև իմ որդին է պահանջում, որ ես այդ բարդ ու ծանր աշխատանքը կատարեմ ու ապրեմ այն հայրենիքում, որը երազում էր իմ որդին», - հայտարարեց Նաիրա Հովսեփյանը։

На внеочередном заседании парламента Армении сегодня обсуждается вопрос избрания 3 судей административной палаты Кассационного суда и 3 судей судейского состава по рассмотрению гражданских дел в антикоррупционной палате Кассационного суда.
На вакантное место судьи административной палаты Кассационного суда выдвинута также кандидатура матери погибшего в 44-дневной войне, выпускника ЕГУ, награжденного орденом «Боевой крест» I степени старшего лейтенанта Геворка Аршакяна – Наира Аршакян.
Она сказала, что причиной поражения в 44-дневной войне стала коррупция, и она хочет, чтобы Армения избавилась от коррупции.
«Я вижу смысл своей жизни в развитии той родины, о которой мечтал мой сын, за которую отдал свою жизнь мой сын и его товарищи.
Люди верят мне, мне верят матери наших солдат, семьи наших парней, мой сын также требует, чтобы я выполнила эту сложную и тяжелую работу и жила в той стране, о которой мечтал мой сын», - заявила Наира Аршакян.