Մայիսի 4-ի հանրահավաքն այս փուլի գագաթնակետն էր. «Դիմադրության շարժում․ արդյունքներ, հաջողություններ և ձախողումներ» թեմայով քննարկմանն այսօր հայտարարեց ընտրական տեխնոլոգիաների մասնագետ Արմեն Բադալյանը։
«Պայմանականորեն ասած՝ այս փուլի խնդիրն էր «զարթնի՛ր, Լաո»-ն։ «Լաոն» իրոք արթնացավ։ Այ սա հաջողություն էր, ձեռքբերում էր։ Երկրորդ փուլում «Լաոն» պետք է հզորանար, տարածվեր, այ սա տեղի չունեցավ», - ասաց Բադալյանը։
Նա նշեց նաև, թե ասում են, որ ընդդիմությունը պրոռուսական է։
«Այս արտահայտության մասին խոսելուց առաջ նախ պիտի հասկանալ, թե ինչպե՞ս է Ռուսաստանն արձագանքում տեղի ունեցող իրադարձություններին»։
Ընտրական տեխնոլոգիաների մասնագետն այս պահին խորհուրդ է տալիս  ինքնաբուխ հանրահավաքներ չանել միայն հանրահավաք անելու համար, պետք է դադար վերցնել` սպասելով կարևոր իրադարձությունների։

Митинг 4 мая был пиком этого этапа, заявил политтехнолог Армен Бадалян сегодня в ходе обсуждения по теме «Движение сопротивления: результаты, успехи и провалы».
«Условно говоря, задачей этого этапа было – "проснись, Лао". И "Лао" действительно проснулся. Вот это было успехом, достижением. На втором этапе "Лао" должен был стать мощнее, распространиться, но этого не произошло», - сказал Армен Бадалян.
Он также отметил, что говорят: оппозиция – пророссийская.
«Прежде чем говорить об этом, мы должны понять, как Россия реагирует на происходящие события», - отметил он.
Политтехнолог посоветовал не проводить сейчас стихийные митинги, только чтобы провести митинг, нужно взять перерыв и дождаться важных событий.