Ընդդիմության գործունեության մեջ բացակայում էր հստակ լիդերությունը, որն էլ ձախողումների պատճառներից մեկն էր, «Դիմադրության շարժում․ արդյունքներ, հաջողություններ և ձախողումներ» թեմայով քննարկմանն այսօր հայտարարեց քաղաքագետ Վլադիմիր Մարտիրոսյանը։
Նրա խոսքով՝ քաղտեխնոլոգների կողմից մասնագիտական խորհուրդները միշտ չէ, որ համընկնում են քաղաքական շահերի հետ։
Ինչ վերաբերում է իշխանությանը և մանսավորապես՝ վարչապետին, քաղաքագետն ասաց, թե Փաշինյանի գործունեության երկու դրսևորումներն էին տարերայնությունը և անսկզբունքայնությունը։
«Փաշինյանի իշխանությունն ունի մեկ մարտավարություն՝ որևէ կերպ չդադարեցնել սևերի և սպիտակների տարանջատումը, քանի որ իր լեգիտիմության աղբյուրը բացառապես բաժանումն է, որի միջոցով Փաշինյանը պահպանում է իր քաղաքական գոյությունը», - հայտարարեց Վլադիմիր Մարտիրոսյանը։

В действиях оппозиции отсутствует четкое лидерство, что стало одной из причин провала, заявил сегодня политолог Владимир Мартиросян в ходе обсуждения по теме «Движение сопротивления: результаты, успехи и провалы».
По его словам, профессиональные советы политтехнологов не всегда совпадают с политическими интересами.
Что касается власти и в частности премьер-министра, то политолог сказал, что двумя проявлениями деятельности Пашиняна были стихийность и беспринципность.
«Власть Пашиняна придерживается одной тактики – не прекращать разделение на черных и белых, поскольку источником его легитимности является исключительно разделение, за счет которого Пашиняну удается сохранить свое политическое существование», - заявил Владимир Мартиросян.