Ըստ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանի՝ Բերձորը երեկ չի հանձնվել, Բերձորը հանձնվել է 2020թ նոյեմբերի 9-ին, իսկ այդ հանձնումը լեգիտիմացվել է 2021թ խորհրդարանական ընտրություններով։
Ղազինյանի խոսքով՝ Բերձորը հանձնել են ԳՇ այն գեներալները, որոնք 2021թ փետրվարին պահանջում էին «դավաճանի հրաժարականը, հետո դիմում վարչական դատարան»։
«Բերձորը հանձնել են ընտրություններին «ապագա կա ապագա» ընտրած 680.000» հպարտ քաղաքացիները, որոնք «ավելի լավա Ալիևը գա, քան նախկինները» ասելով խայտառակեցին հայ ազգին:
Բերձորը հանձնելուն մասնակցել են այն մեկ միլիոն ՀՀ քաղաքացիները, որոնք «մի հատ թազա մարդ լիներ» ասելով չմասնակցեցին ընտրություններին՝ տալով «680.000» հպարտ քաղաքացիներին իրենց փոխարեն տնօրինել մի ամբողջ ազգի ճակատագիր:
Բերձորը հանձնել է ՀՀ գլխավոր դատախազը, որ վախեցավ կատարել իր սահմանադրական պարտականությունը՝ ձերբակալել ադրբեջանական գործակալներին ու պետական դավաճանին:
Բերձորը, ինչ որ առումով, հանձնել եմ նաև ես, որ այս մեկ տարվա ընթացքում չեմ կարողացել հասնել այս դավաճանի հեռացմանն ու պատժին:
Նիկոլի պարագայում ամեն ինչ պարզ է, նա ապացուցված ու հաստատված ադրբեջանական գործակալ է, պետական դավաճան, երեք «ագռավի սռոկ վզին դրած» ապրում է, ամեն ազատ օրը հրաշք է նրա համար:
Բայց թե մենք ինչ ենք արել, որ Բերձորը չհանձնվի՝ դա արդեն լուրջ է ու սարսափելի...», - Facebook-յան իր էջում գրել է Ղազինյանը։

Депутат парламента от фракции «Армения» Артур Казинян считает, что Бердзор сдали не вчера, а 9 ноября 2020 года, а эта сдача была легитимизирована парламентскими выборами 2021 года.
По словам Артура Казиняна, Бердзор сдали те генералы Генштаба, которые в феврале 2021 года требовали «отставки предателя, а потом обращались в административный суд».
«Бердзор сдали избравшие на выборах "будущее есть будущее" 680.000 гордых граждан, которые говоря "лучше пусть придет Алиев, чем бывшие", опозорили армянскую нацию.
В сдаче Бердзора участвовал тот один миллион граждан Республики Армения, который говоря "был бы хоть один новый человек", не участвовал в выборах, отдав "680.000" тысячам гордых граждан право распоряжаться вместо них судьбой целой нации.
Бердзор сдал генеральный прокурор Армении, который испугался выполнить свою конституционную обязанность – задержать азербайджанских агентов и государственных изменников.
Бердзор, в каком-то смысле, сдал и я, поскольку в течение этого года не смог достичь отстранения этого предателя и его наказания.
В случае Никола все ясно, он доказанный и подтвержденный азербайджанский агент, государственный изменник, живет "со сроком трех ворон на шее" и каждый день свободы для него чудо.
А что мы сделали, чтобы Бердзор не был сдан? Это уже серьезно и ужасно…», - написал на своей странице в Facebook Артур Казинян.