Ընդդիմությունը հուլիսի 1-ին՝ ժամը 19:30-ին, հանրահավաք է հրավիրում Ֆրանսիայի հրապարակում:
«Դավաճանների այս իշխանությունը չի՛ սպասարկում ո՛չ Արցախի, ո՛չ Հայաստանի Հանրապետության և ո՛չ էլ հայ ժողովրդի շահը. դա ակնհայտ փաստ է, և այդ մասին խոսում ենք ամեն օր։
Նրանք շարունակում են երկիրը կտոր-կտոր թշնամուն հանձնելու քաղաքականությունը՝ լուծելով մեկ խնդիր՝ իրավական ուժ տալ Բաքվում ու Անկարայում մշակված օրակարգերին։ Իսկ երբ տեսնում են, որ ժողովուրդը ոտքի է կանգնում, սկսում են սպառնալ պատերազմով՝ հայտարարելով, թե ադրբեջանցիները ՀՀ-ի դեմ նոր պատերազմի լեգիտիմություն են կուտակում…
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ՝ թշնամին այդ «լեգիտիմության» բավարար պաշար ունի։ Եվ այդ «լեգիտիմության» անունը Նիկոլ Փաշինյան է։ ՀՀ-ն ու Արցախը կործանարար այս ընթացքից փրկելու միայն մեկ ճանապարհ կա՝ այս իշխանությունների հեռացումը։ Դրա համար նոր փաստարկներ պետք չեն։ Ամեն ինչ վաղուց պարզ է։ Դրա համար մեզ պետք է դիմադրություն թշնամու և Նիկոլի օրակարգին, մեզ պետք է համառություն, միասնություն և աննահանջ պայքար: Սա է մեր ժողովրդի գլխավոր խնդիրը, որը միասին լուծելու ենք:
Հուլիսի 1-ին՝ ժամը 19:30-ին, հանրահավաք՝ Ֆրանսիայի հրապարակում», - այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։

Оппозиция 1 июля, в 19:30, созывает митинг на площади Франции.
«Это правительство предателей не обслуживает ни интересы Арцаха, ни интересы Республики Армении, ни интересы армянского народа. Это очевидный факт, и об этом мы говорим каждый день.
Они продолжают политику сдачи страны врагу по частям, решая одну задачу – придать юридическую силу повестке, разработанной в Баку и Анкаре. И когда видят, что народ встает на борьбу, начинают угрожать войной, заявляя, что азербайджанцы накапливают легитимность новой войны против Армении…
Уважаемые соотечественники, со всей ответственностью заявляю, что у противника достаточно ресурсов этой "легитимности". И имя этой "легитимности" – Никол Пашинян. Есть только один путь спасения Армении и Арцаха от этого разрушительного процесса – отстранение этих властей. Для этого не нужны новые аргументы. Все давно понятно. Для этого нам нужно оказать сопротивление повестке врага и Никола, нам нужны упорство, единство и неотступная борьба. Это – главная проблема нашего народа, которую мы будем решать вместе.
1 июля в 19:30 собираемся на митинг на площади Франции», - написал на своей странице Facebook вице-спикер парламента Ишхан Сагателян.