Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՌԱԿ կենտրոնական վարչության ատենապետի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Միքայել Խարապյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է ներկաներին Ռամկավար ազատական կուսակցության 100-ամյակի առթիվ` մաղթելով ակտիվ եւ արդյունավետ գործունեություն: Ալեն Սիմոնյանն ընդգծել է մեկդարյա կուսակցության կենսունակության եւ ավանդույթների պահպանման կարեւորությունը եւ ժողովրդավարական արժեքներին հավատարիմ մնալը:
Մտքեր են փոխանակվել Հայկական սփյուռքում` ներառյալ Մերձավոր Արեւելքը, Եվրոպան, Ամերիկան եւ Ավստրալիան, Ռամկավար ազատական կուսակցության պատմական եւ ներկա գործունեության ու ծրագրերի շուրջ:
Հանդիպման ավարտին ՌԱԿ ատենապետը կուսակցության 100-ամյա խորհրդանշական հուշամեդալ է նվիրել ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին:

Председатель Национального Собрания Ален Симонян 29 июня принял делегацию во главе с председателем Центрального правления партии «Рамкавар Азатакан» (ПРА)   Микаелом Харапяном, сообщает пресс-служба парламента Армении.
Спикер парламента поздравил присутствующих со 100-летием ПРА, пожелав активной и эффективной деятельности. Он подчеркнул важность сохранения жизнеспособности и традиций вековой партии, ее приверженности демократическим ценностям.
Гости поблагодарили за содействие мероприятию к 100-летию ПРА, проведенному на днях в парке Национального Собрания.
Стороны обменялись мнениями об исторической и текущей деятельности и программах ПРА в армянской диаспоре, в том числе на Ближнем Востоке, в Европе, Америке и Австралии.
В завершение встречи председатель ПРА вручил спикеру парламента Алену Симоняну символическую памятную медаль к 100-летию партии.