«Արթո՛ւր, դավաճան, Արթո՛ւր, իջի ցած». Զոհված զինծառայողների ծնողները գլխավոր դատախազության դիմաց են (Տեսանյութ)
44-օրյա պատերազմում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ծնողները ՀՀ գլխավոր դատախազության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում։
«Արթո՛ւր, դավաճան, Արթո՛ւր, իջի ցած», - դատախազության շենքի դիմաց բղավում են ծնողները։
Նրանք հայտարարում են, որ հանդիպում են պահանջում Դավթյանի հետ, քանի որ մի շարք հարցեր ունեն, որոնց պատասխաններն ուզում են դատախազից լսել։
«Չենք լռել ու չենք լռելու։ Էս ծանր վիճակում նույնիսկ պայքարելու ենք, որովհետև այսօր տեսնում ենք, որ հայրենիքը նվեր են տալիս։ Այսօր հավաքվել ենք ասելու, որ ուզում ենք մեր գործը տեղափոխվի ԱԱԾ, որովհետև, ոնց հասկանում ենք՝ ոչինչ չեն անում», - ասաց կամավորական Արման Օհանջանյանի մայրը՝ Ելիզավետա Օհանջանյանը։
Նա նշեց, թե Քննչական կոմիտեին չեն վստահում.
«Իմ տղան ինձ sms-ով գրել էր, որ այս հողերը ծախել են ու իմ նման տղաների կյանքն էլ՝ հետը։ Ես ունեմ այդ փաստը, կարող եմ ցույց տալ, բայց ուրեմն պետք է ինչ-որ փաստ բերե՞նք, որ դուք հավատաք՝ այս հողերը ծախել են»։

Родители погибших и без вести пропавших в результате 44-дневной войны военнослужащих проводят акцию протеста перед зданием генеральной прокуратуры Армении.
«Артур – предатель!», «Артур, спускайся!» скандируют родители перед зданием прокуратуры.
Они требуют встречи с Артуром Давтяном, поскольку хотят услышать от генпрокурора ответы на ряд вопросов.
«Мы не молчали, и не собираемся молчать. Даже в таком тяжелом состоянии будем бороться, поскольку видим, что сегодня Родину просто дарят. Мы собрались здесь, чтобы сказать, что хотим, чтобы дело передали СНБ, поскольку понимаем, что они ничего не делают», - сказала мать добровольца Артура Оганджаняна – Елизавета Оганджанян.
Она отметила, что они не доверяют Следственному комитету.
«Мой сын отправил мне sms-сообщении, в котором написал, что эти земли продали и вместе с ней – жизнь таких парней как я. У меня есть факт, могу показать. Но неужели мы должны приводить какой-то факт, чтобы вы поверили, что эти земли продали», - заявила она.