ԱԺ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Թադևոս Ավետիսյանը հայտարարել է պաշտոնից հրաժարվելու մասին։
Հայաստանն աներևակայելի արագ քայլերով հեռանում է ժողովրդավարական արժեքներից։ Փնթի բռնապետությունն այլևս իրողություն է։ Երկրի կառավարումը իրականացվում է բացառապես մեկ անձի քմահաճույքներով։
Պետական ինստիտուտները ծառայեցվում են անձիշխանությանը։ Վախի և անկարողության մթնոլորտի տարածումը դարձել են պետական քաղաքականություն։ Հանրության պայքարի իմունիտետը ոչնչացվում է՝ կեղծ օրակարգերի, անսահման պոպուլիզմի և ստի քողով։
Այս իրավիճակում Դիմադրությունը չունի այլընտրանք. համախմբումը և հանուն հայրենիքի պայքարը միակ ճանապարհն է հայրենազրկումը կասեցնելու և դեպի հայ ժողովրդի պատմական նոր արշալույս հասնելու համար։
Սա է իրական և միակ օրակարգը։
Հայը ունենալու է ինքնիշխան ապրելու իրավունք, արարելու և կայուն զարգանալու հնարավորություն։
Օրվա իշխանությունը փորձում է ամեն գնով թուլացնել իրենց ազգադավ ընթացքին հակադրվող դիմադրողականությունը։ Հիմա էլ, իրենց արշինով առաջնորդվելով, ընդդիմադիր քաղաքական ուժերին փորձում են լռեցնել՝ Ազգային ժողովում վարչական պաշտոններից զրկելով։
Չի լինելու։ Այսպիսով, Դիմադրողականությունը ավելի մեծ թափ է ստանալու։
Պաշտոնը մեզ համար նպատակ չէ։ Դա ընդամենը միջոցներից մեկն է հանուն հայրենիքի պայքարում։
Կարճ՝ պայքարելու ենք մինչև հաղթանակ, որի համեմատ պաշտոնը, մանդատը ոչինչ են։
Իմ ազգին ծառայել եմ, այսուհետ ծառայելու եմ՝ ամեն օր ավելի մեծ նվիրումով, իմ ունեցած ողջ ներուժով, հնարավորություններով և ամենակարևորը՝ անկոտրում վճռականությամբ։
Իսկ հիմա, ի պատասխան օրվա իշխանության՝ մեզ լռեցնելու մեռելածին հերթական փորձի, հայտարարում եմ.
Ես այս պահից հրաժարական եմ տալիս Ազգային ժողովի Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից։

Заместитель председателя постоянной парламентской комиссии по труду и социальным вопросам Тадевос Аветисян подал в отставку.
Армения невероятно быстрыми шагами отдаляется от демократических ценностей. Неряшливая диктатура отныне стала реальностью. Управление государством осуществляется по капризу исключительно одного лица.
Государственные институты служат единоличной власти. Распространение атмосферы страха и бессилия стало государственной политикой. Боевой иммунитет общества уничтожается под покровом ложных повесток, безграничного популизма и лжи.
В этой ситуации у Движения сопротивления нет другой альтернативы: консолидация и борьба во имя родины – единственный путь предотвращения лишение Родины и достижения нового исторического рассвета армянского народа.
Это реальная и единственная повестка.
У армянина будет право на суверенную жизнь, возможность созидания и стабильного развития.
Действующая власть пытается любой ценой ослабить оппозицию, которая противостоит их антинациональной повестке. Сейчас, руководствуясь своим аршином, пытаются заставить замолчать оппозиционные политические силы, лишая административных должностей в Национальном Собрании.
Этому не быть. Тем самым Движение сопротивления получает новый импульс.
Должность для нас не самоцель, а всего лишь один из способов борьбы за Родину.
Скажу коротко, мы будем бороться до победы, по сравнению с которой должность, мандат – ничто.
Служил, и буду служить своему народу, каждый день с большей самоотверженностью, всем своим потенциалом, возможностями и самое важное – непоколебимой решительностью»,- отметил депутат.
Ранее депутат фракции «Армения» Армен Геворкян отказался от должности председателя постоянной парламентской комиссии по региональным вопросам и вопросам Евразийской интеграции, а секретарь фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян – от должности заместителя председателя постоянной парламентской комиссии по внешним связям.
Напомним, что сегодня парламент проголосовал за отстранение от должностей вице-спикера от оппозиции Ишхана Сагателяна и председателя комиссии по экономическим вопросам Ваге Акопяна.