Մի քանի օր առաջ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակավ հայտարարեց, որ Ադրբեջանը լեգիտիմ հիմքեր է փնտրում Հայաստանի դեմ նոր պատերազմ սկսելու համար։ Այստեղ երկու խնդիր կա՝ առաջինը՝ նա հայտարարում է, որ նրանց բոլորին խաբել է, որովհետև Փաշինյանը եկել է կեղծ խաղաղության օրակարգով, մարդկանց համոզել է, որ իրենց որդիները չեն գնալու պատերազմ, իսկ այսօր խոստովանում է, որ իր «խաղաղության» քաղաքական կուրսը տապալվել է, ընդդիմության հանրաավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Պատգամավորի խոսքով՝ նոր պատերազմի մասին խոսում է մեկը, ով ԶՈՒ ԳՇ պետ չի նշանակել, ում նշանակած ՊՆ նախարարը որևէ կապ չունի պաշտպանական և անտանգային հարցերի հետ, խոսում է մեկը, ով արդեն մեկ անգամ հայ ժողովրդին տարել է ողբերգության։
«Կամ Նիկոլ Փաշինյանը շանտաժի է եթարկում ժողովրդին՝ ասելով, որ նոր պատերազմ է լինելու՝ երկիրը տանելու է նոր ցավոտ զիջումների, կամ իրականում ճանապարհը պատերազմն է։ Արդյոք ժողովուրդը պատրա՞ստ է պատերազմի»,- հարց հնչեցրեց պատգամավորը։
Տիգրան Աբրահամյանը դիմեց Նիկոլ Փաշինյանին պաշտպանողներին՝ ՀՀ վարչապետը նոր պատերազմ է նախապատրաստում՝ տարածքային և մարդկային նոր կորուստներով։
«Այստեղ կա մեկ ճանապարհ՝ նիկոլական շանտաժները դեն շպրտել, նիկոլական իշախանությանը դուրս շպրտել։ Այլ ճանապարհ չկա» ,- ասաց Աբրահամյանը։

Несколько дней назад Никол Пашинян публично заявил, что Азербайджан ищет легитимные основания для начала новой войны против Армении, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
Он отметил, что здесь есть две проблемы: во-первых, он говорит, что обманул всех, поскольку Пашинян пришел с ложной повесткой мира, уговорил людей, что их сыновья не пойдут на войну, а сегодня признается, что политический курс «мира» провалился.
По словам депутата, о новой войне говорит человек, который уже длительное время не назначает начальника Генштаба ВС и назначил министра обороны, который не имеет ничего общего с вопросами обороны и безопасности. Человек, который уже один раз привел народ к трагедии.
«Либо Никол Пашинян подвергает шантажу народ, заявляя, что будет новая война, и ведет страну к новым болезненным уступкам, либо, действительно, война – это путь. Готов ли народ к войне?», - спросил депутат.
Тигран Абрамян обратился к тем, кто защищает Никола Пашиняна, заявив, что премьер-министр Армении готовит новую войну – с новыми территориальными и людскими потерями.
«Здесь есть лишь один путь – выкинуть николовский шантаж, николовскую власть. Другого пути нет», - сказал Тигран Абрамян.