«Դիմադրություն» շարժումը բողոքի ակցիա է իրականացնում Ազգային ժողովի մուտքի մոտ։
Այս պահին խորհրդարանն արտահերթ նիստում քննարկում է «Հայաստան» խմբակցության անդամներ Իշխան Սաղաթելյանին և Վահե Հակոբյանին պաշտոններից զրկելու հարցը։
«Այսօր մեր երկրի օրակարգը հայրենիքի այն հատվածներն են, որոնք այս իշխանությունը փորձում է օր առաջ հանձնել թշնամուն։ Ոչ մի բանով մեզ չեք կարողանալու շեղել», - հայտարարեց ակցիայի մասնակից Սևակ Նազարյանը։
«Մեր պատգամավորները մանդատներից զրկվելու խնդիր չունեն, մտածելու ոչինչ չունեն։ Իսկ այս շենքում գտնվող «ուսապարկերը», եթե կանգնեն ու հայտարարեն, որ Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, որ չեն շարունակելու Արցախի և Հայաստանի հողերի հանձնումը, իրենց այդ հայտարարությունից րոպեներ հետո, մեր պատգամավորները վայր կդնեն իրենց մանդատները», - հայտարարեց ակցիայի մասնակից Հրանտ Ավետիսյանը։

Движение сопротивления проводит акцию протеста перед зданием парламента Армении.
В парламенте проходит внеочередное заседание, на котором обсуждается вопрос лишения должностей депутатов фракции «Армения» Ишхана Сагателяна и Ваге Акопяна.
«Сегодня повестка нашей страны те участки Родины, которые действующая власть пытается сдать врагу как можно быстрее. Вам не удастся отвлечь нас от этой повестки», - заявили участник акции протеста Севак Назарян.
«У наших депутатов нет проблем с лишением мандатов. А если находящиеся в этом здании рюкзаки встанут и заявят, что Арцах не будет в составе Азербайджана, они не будут продолжать сдавать врагу земли Арцаха и Армении, то через несколько минут после их заявления, наши депутаты сами сложат мандаты», - заявил участник акции протеста Грант Аветисян.