Եթե մեր պայքարը չլիներ, այս սրիկաներն ամեն ինչ հանձնած կլինեին. այսօր ինչ ունենք՝ ունենք պայքարի շնորհիվ և պետք է կանխենք նոր կապիտուլյացիան ու գնանք մինչև վերջ, ընդդիմության հանրահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի ճակատագիրը որոշվում է Երևանում, այն կախված է մեզնից,  շարժման հաջողությունից։
«Գիտե՞ք, Շուշին կայացած, շեն քաղաք էր, բայց մի ստորագրությամբ այս սրիկաները հաձնեցին։ Մարդիկ մեկ շաբաթվա ընթացքում իրենց գերեզմանները տեղափոխեցին, իրենց տները այրեցին։Կովսականը դարձել էր դրախտավայր, կառուցվել էր, բայց մեկ ստորագրությամբ հանձնվեց, դրա համար էլ Հայաստանի ճակատագիրը կախված է պետական և քաղաքական որոշումից։
Միասնությունը, համախմբվածությունը անհրաժեշտ են, այս պայքարը հետքայլ չունի, նահանջ չունի», - ասաց Սաղաթելյանը՝ կրկնելով Իգոր Խաչատորովի խոսքերը՝ «Ով այս պայքարից «զադնի» դնի, Նիկոլ է, ով այս պայքարից փախչի, Նիկոլ է, ով փորձում է այս շարժումը պառակտել, Նիկոլ է»։
Սաղաթելյանի խոսքով՝ այսօր ընդդիմությունը կուլիսներում հսկայական աշխախատանք է տանում պայքարը հաղթական ավարտի հասցնելու համար։

Если бы не было нашей борьбы, эти мерзавцы уже давно бы сдали все. Все, что мы имеем сегодня, мы имеем благодаря нашей борьбе и мы должны предотвратить новую капитуляцию и идти до конца, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат парламента от фракции «Армения», представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
По его словам, судьба Армении решается в Ереване, она зависит от нас, успеха движения.
«Знаете, что Шуши был состоявшимся, благоустроенным городом, но эти мерзавцы сдали его одной подписью. Люди в течение одной недели выкопали могилы своих родных, чтобы перевезти останки, сожгли свои дома в Карвачаре. Ковсакан был райским местом, был полностью отстроен, но его сдали одной подписью. Поэтому судьба Армении зависит от государственного и политического решения.
Нам необходимо единство и консолидация. У этой борьбы нет пути к отступлению», - заявил Ишхан Сагателян, повторив слова Игоря Хачатурова:
«Кто отступит от этой борьбы – Никол, кто убежит от этой борьбы – Никол, кто попытается расколоть эту борьбу – Никол».
Ишхан Сагателян отметил, что сегодня оппозиция проводит огромную работу, чтобы довести борьбу до победного конца.