ՔՊ-ական պատգամավորները Բունդեսթագի պատգամավորներին են ներկայացրել հետպատերազմական իրավիճակը Հայաստանում և տարածաշրջանում
07/07/2022 10:27
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը Գերմանիա այցի շրջանակում հանդիպել է ԳԴՀ Բունդեսթագի Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության (SPD) արտաքին քաղաքական հարցերով խոսնակ Նիլս Շմիդի, Բունդեսթագի նույն խմբակցության պատգամավորներ Դիրք Վիզեի, Յոհաննես Շրափսի եւ Մարթին Գերսթների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային իրադրության, միջազգային համագործակցության եւ երկկողմ խորհրդարանական հարաբերությունների ընդլայնմանն ու խորացմանն ուղղված հարցեր:
Հայկական պատվիրակությունը ներկայացրել է հետպատերազմյան իրավիճակը Հայաստանում եւ տարածաշրջանում, բարձրաձայնել հայկական մշակութային ժառանգության պահպանության մարտահրավերները: Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման հետ կապված հիմնահարցերը:

Депутаты «Гражданского договора» представили послевоенную ситуацию в Армении и регионе депутатам Бундестага
07/07/2022 13:56
Делегация группы дружбы НС Армения-Германия в рамках визита в ФРГ 5 июля встретилась со спикером Социал-демократической партии (СДПГ) Бундестага по внешнеполитическим вопросам Нильсом Шмидом, депутатами той же фракции Дирком Визе, Йоханнесом Шрапсом и Мартином Герстнером, сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе встречи обсуждались региональная ситуация, международное сотрудничество и вопросы расширения и углубления двусторонних парламентских отношений.
Армянская делегация представила послевоенную ситуацию в Армении и регионе, подняла проблемы сохранения армянского культурного наследия. Обсуждены вопросы реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.