Հովհաննես Իգիթյանն այսօրվանից նաև Էստոնիայում է ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանը․ հրամանագիրը  ստորագրել է Վահագն Խաչատուրյանը
14/07/2022 19:21
Հովհաննես Իգիթյանն այսօրվանից նաև Էստոնիայում է ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանը․ հրամանագիրը ստորագրել է Վահագն Խաչատուրյանը
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Հովհաննես Իգիթյանին համատեղության կարգով Էստոնիայում ՀՀ դեսպան նշանակելու մասին․
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին մասի, Լիտվայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հովհաննես Իգիթյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Էստոնիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Վիլնյուս)»,-նշված է հրամանագրում։

Ованнес Игитян назначен по совместительству послом в Эстонии
Президент Армении Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Чрезвычайного и Полномочного посола Армении в Литве Ованнеса Игитяна по совместительству послом в Эстонии.
«Принимая за основание предложение премьер-министра, согласно пункту 2 части 1 статьи 132 Конституции, а также части 1 статьи 14 закона «О дипломатической службе», назначить Чрезвычайного и Полномочного посола Армении в Литве Ованнеса Игитяна по совместительству Чрезвычайным и Полномочным послом Армении в Эстонской Республике (резиденция в Вильнюсе)», - отмечается в указе.