Դեսպան Ղևոնդյանն ու Ղազախստանի ԱԳ նախարարը քննարկել են հայ-ղազախստանյան քաղաքական երկխոսության հետագա խթանմանն առնչվող հարցեր
19/07/2022 16:01
Հուլիսի 19-ին Ղազախստանում ՀՀ դեսպան Արմեն Ղևոնդյանը հանդիպել է Ղազախստանի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Մուխթար Թլեուբերդիի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ղազախստանյան քաղաքական երկխոսության հետագա խթանման, առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման ու մշակութային նախագծերին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Անդրադարձ է կատարվել բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցությանը, ինչպես նաև Հայաստանի և Ղազախստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին նվիրված համատեղ միջոցառումները ցանկին։

Посол Армен Гевондян и глава МИД Казахстана обсудили перспективы сотрудничества
Посол Армении в Казахстане Армен Гевондян 19 июля встретился с министром иностранных дел Республики Казахстан Мухтаром Тиллеуберди.
В ходе встречи обсужден широкий круг вопросов, связанных с дальнейшим стимулированием армяно-казахского политического диалога, развитием торгово-экономических отношений, расширением государственно-правовой базы и культурных проектов.
Было затронуто взаимодействие между Арменией и Казахстаном на различных международных площадках, а также рассмотрен перечень мероприятий, посвященных 30-летию установления дипломатических отношений между Казахстаном и Арменией.