Ռոբերտ Քոչարյանը վարակվել է կորոնավիրուսով․ դատական նիստը հետաձգվեց
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, հետաձգեց Ռոբերտ Քոչարյանի և Արմեն Գևորգյանի գործով հերթական նիստը մինչև սեպտեմբերի 20-ը։
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը նիստի ժամանակ տեղեկացրեց, որ հուլիսի 14-ին նախագահի մոտ կորոնավիրուսային վարակ է ախտորոշվել։
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը տեղեկացրեց, որ օգոստոսի 2-23-ը գտնվելու է արձակուրդում և խնդրեց այդ ընթացքում դատական նիստ չնշանակել։

У Роберта Кочаряна диагностирован коронавирус: судебное заседание отложено
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отложил очередное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна до 20 сентября.
Адвокат экс-президента Армении Айк Алумян сообщил во время сегодняшнего заседания, что у Роберта Кочаряна 14 июля был диагностирован коронавирус.
Адвокат бывшего вице-премьера, ныне депутата парламента от фракции «Армения» Армена Геворкяна Лусине Саакян сообщила, что она со 2 по 23 августа будет находиться в отпуске, и попросила не назначать судебные заседания в этот промежуток времени.