Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Բելգիայի վարչապետին Ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կռուին՝ Բելգիայի Ազգային տոնի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մեծապես կարևորում եմ Հայաստանի և Բելգիայի ժողովուրդների ավանդական բարեկամության վրա հիմնված միջպետական հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ամրապնդումը:
Այս տարի մարտին Հայաստանի Հանրապետությունն ու Բելգիայի Թագավորությունը նշեցին դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, ինչը ևս մեկ առիթ է` գնահատելու ընդհանուր արժեհամակարգի և սկզբունքների վրա հիմնված մեր պարտավորությունները՝ ապագայում ևս զարգացնելու մեր համագործակցությունը, նպաստելու խաղաղության և կայուն զարգացման հաստատմանը Եվրոպական ընտանիքում և ամբողջ աշխարհում:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով Հայաստանի և Բելգիայի միջև փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ և ընդլայնվել երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում, այդ թվում՝ Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում:
Օգտվելով առիթից՝ սիրով հրավիրում եմ Ձեզ այցելել Հայաստան՝ Ձեզ համար հարմար ցանկացած ժամանակ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ձեր երկրին՝ հետագա բարգավաճում և առաջընթաց: Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը», - ասվում է նամակում:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Бельгии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Бельгия Александру де Кро по случаю Национального праздника страны, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Бельгии по случаю Национального праздника Королевства Бельгия.
Придаю большое значение постоянному развитию и укреплению основанных на традиционной дружбе между народами Армении и Бельгии межгосударственных отношений.
В марте текущего года Республика Армения и Королевство Бельгия отметили 30-летие установления дипломатических отношений, что является еще одним поводом оценить основанные на общей системе ценностей и общих принципах наши обязательства по дальнейшему развитию нашего сотрудничества, дальнейшей поддержке установления мира и устойчивого развития в европейской семье и во всем мире.
Уверен, что благодаря совместным усилиям взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Бельгией продолжит развиваться и расширяться в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе в рамках Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
Пользуясь случаем, от всего сердца приглашаю Вас посетить Армению в любое удобное для Вас время.
Желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а Вашей стране – дальнейшего  процветания и прогресса.