Կառավարությունը 3 մլրդ 107 մլն դրամի պայմանագիր կկնքի «Տոյոտա Երևան»-ի հետ. պարեկների համար մեքենա են գնում
21/07/2022 11:46
Արագածոտնի, Գեղարքունիքի, Տավուշի և Կոտայքի մարզերում կստեղծվեն ոստիկանության պարեկային ծառայություններ:
Չորս մարզերում պարեկային ծառայություն հիմնելու համար ոստիկանությունը նախատեսում է ձեռք բերել «Toyota Fortuner» մակնիշի 175 ավտոմեքենա՝ շուրջ 3 միլիարդ 107 միլիոն 500 հազար դրամ արժեքով։
Ավտոմեքենաները ձեռք են բերվելու «Տոյոտա Երևան» ՍՊԸ-ից:
Դեռևս մայիսի 23-ին հայտարարված ավտոմեքենաների գնման մրցույթը չէր կայացել, քանի որ մասնակիցներ չէին եղել, որից հետո ոստիկանությունը դիմել է հանրահայտ ավտոապրանքանիշերի հայաստանյան 5 պաշտոնական ներկայացուցիչների և միայն «Տոյոտա Երևան»-ն է, որ պատրաստ է եղել նշված բնութագրով ու նշված ժամկետներում մեքենաներ մատակարարել։ Նախատեսվում է, որ դրանք պիտի մատակարարվեն մինչև նոյեմբերի 15-ը։
«Բանակցությունների արդյունքում ձեռք բերված փոխհամաձայնությամբ նախատեսվում է մատակարարել «Toyota Fortuner» մակնիշի 45 միավոր մեխանիկական և 130 միավոր ավտոմատ տուփով ավտոտրանսպորտային միջոց, համապատասխանաբար, 15 միլիոն 900 հազար դրամով ու 18 միլիոն 400 հազար դրամ գնման գներով», - կառավարության նիստում նախագիծը ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը:

Правительство заключит с ООО «Тойота Ереван» договор на 3 млрд. 107 млн. драмов
Для внедрения патрульной службы в четырех областях полиция предусматривает приобрести 175 машин марки «Toyota Fortuner», общей стоимостью около 3 млрд. 107 млн. 509 тысяч драмов.
Автомобили будут приобретены у ООО «Тойета Ереван».
Тендер на закупку машин был объявлен еще 23 мая, однако не состоялся из-за отсутствия участников. После этого полиция обратилась к пяти официальным представителям известных автомобильных брендов в Армении только «Тойота Ереван» была готова поставить автомобили по указанным техническим характеристикам и в указанные сроки. Предусматривается, что автомобили будут поставлены до 15 ноября.
«Согласно достигнутой в ходе переговоров взаимной договоренности предусматривается поставить 45 единиц автомобилей марки «Toyota Fortuner» с механической коробкой передач и 130 единиц с автоматической коробкой передач, соответственно на 15 млн. 900 тысяч драмов и 18 млн. 400 тысяч драмов», - заявил на заседании правительства начальник полиции Ваге Казарян.