«Հայրենիք» կուսակցությունը կազմակերպում է «Անվտանգության ամառային ակադեմիա» կրթական ծրագիրը (Տեսանյութ)
22/07/2022 16:43
«Հայրենիք» կուսակցությունը և կուսակցության երիտասարդական կառույցը 2022թ․ օգոստոս-սեպտեմբեր ամիսներին կազմակերպում են «Անվտանգության ամառային ակադեմիա» ոչ-ֆորմալ կրթական ծրագիրը։
Դասընթացներին ոլորտի լավագույն մասնագետների հետ կքննարկվի Արցախյան հիմանահարցի, ՀՀ անվտանգության, տարածաշրջանային զարգացումների, իրավական, տեղեկատվական, հոգևոր անվտանգությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
«Մնաց ընդամենը մի քանի օր «Անվտանգության ամառային ակադեմիա» ոչ ֆորմալ կրթական ծրագրին դիմելու համար:
Դասընթացների ընթացքում ոլորտի լավագույն մասնագետների հետ կքննարկվեն Արցախյան հիմանահարցի, ՀՀ անվտանգության, տարածաշրջանային զարգացումների, իրավական, տեղեկատվական, հոգևոր անվտանգությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Դասընթացի ավարտին ակադեմիայի շրջանավարտների հետ կունենանք հայրենաճանաչողական այց Արցախի Հանրապետություն, որի ընթացքում մասնակիցները հնարավորություն կունենան հանդիպել Արցախի քաղաքական և հոգևոր իշխանությունների, Արցախցի երիտասարդների հետ, ինչպես նաև այցելել Արցախի տեսարժան վայրեր և  սրբավայրեր։
Դասընթացներին կարող են մասնակցել 16-ից 30 տարեկան երիտասարդները՝ լրացնելով մասնակցության հայտը՝  https://forms.gle/SabzqKQGsxrQkcF97
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը ս/թ հուլիսի 29-ն է։ Դասընթացներն անվճար են, տևողությունը՝ 1 ամիս։

Партия «Родина» организует образовательную программу «Летняя академия безопасности»
Партия «Родина» и молодежная структура партии в августе-сентябре 2022 года организуют неформальную образовательную программу «Летняя академия безопасности».
На курсах с лучшими специалистами сферы будет обсуждаться широкий курс вопросов, касающихся нагорно-карабахского конфликта, безопасности Армении, региональных развитий, правовой, информационной, духовной безопасности.
«Осталось всего несколько дней, чтобы подать заявку на участие в неформальной образовательной программе «Летняя академия безопасности».
Во время курсов с лучшими специалистами сферы будет обсуждаться широкий курс вопросов, касающихся нагорно-карабахского конфликта, безопасности Армении, региональных развитий, правовой, информационной, духовной безопасности.
В конце курсов вместе с выпускниками академии мы совершим ознакомительный визит в Республику Арцах, в ходе которого участники будут иметь возможность встретиться с представителями политической и духовной властей Арцаха, арцахской молодежью, а также посетить достопримечательности и святые места Арцаха.
В курсах могут участвовать молодые люди в возрасте от 16 до 30 лет, заполнив заявку на участие по ссылке: https://forms.gle/SabzqKQGsxrQkcF97.