ԵՄ դեսպանն ասում է՝ Հայաստանում քաղբանտարկյալներ չկան.դա իրականությունից կտրված քաղաքականություն է. Վարդևանյան
29/07/2022 20:37
Հայաստանում ԵՄ դեսպանն ասում է, որ Հայաստանում, իբր, քաղբանտարկյալներ չկան։ Դա իրականությունից կտրված և այսօրվա իշխանություններին աջակցելու քաղաքականություն է, Դիմադրության շարժման այսօրվա հնարահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
Նրա խոսքով՝ օրվա իշանությունները համաներում չեն կիրառելու, քանի որ իրենց աթոռին կառչած մնալու համար համատարած վախ են սփռում։
«Աթոռ պահելու հարցում նրանք ապիկար չեն։ Իրենք կտրվել են ժողովրդից։ Իսկ մենք գնալու ենք մինչև վերջ, մենք այդ հարցում հետքայլ չունենք։ Հաղթելու ենք, այլ տարբերակ չկա»,- ասաց Վարդևանյանը։

Посол ЕС заявила, что в Армении нет политзаключенных: эта политика оторвана от реальности – Арам Вардеванян
29/07/2022 20:58
Посол Евросоюза в Армении Андреа Викторин заявила, что в Армении якобы нет  политзаключенных.  Это оторванная от реальности политика и направлена на защиту действующей власти, заявил в ходе сегодняшнего митинга Движения сопротивления депутат парламента от фракции «Армения» Арам Вардеванян.
По его словам, действующие власти не собираются объявлять амнистию, так как пытаются сеять повсеместный страх, чтобы удержаться в своих креслах.
«В вопросе удержания своих кресел они не бездарны. Они оторваны от народа. А мы пойдем до конца, мы не отступим в этом вопросе. Мы победим, у нас нет другого варианта», - сказал Арам Вардеванян.