«Արմենիա» ավիաընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը պարզաբանում է ներկայացրել մի շարք չվերթերի ուշացումների վերաբերյալ։
«Հարգելի՛ գործընկերներ և ուղևորներ, «Արմենիա» ավիաընկերության և մեր ամբողջ թիմի անունից ներողություն ենք խնդրում պատճառած անհարմարությունների համար: Երեկ երեկոյան՝ 21:00-ից մինչև այս պահը, անդադար մենք աշխատել և աշխատում ենք չվերթերի հետ առաջացած խնդիրները լուծելու համար: Ստացվել է այնպես, որ աշխարհաքաղաքական բարդ իրավիճակը շատ ավիաընկերություններում առաջացրել է օդանավերի սղություն` պայմանավորված եվրոպական պատժամիջոցներով: Շատ լիզինգատուներ ետ են կանչել իրենց օդանավերը:
«Արմենիա» ավիաընկերությունն իր 6 տարվա պատմության մեջ երբեք չի հրաժարվել իր պարտավորությունների կատարումից: Այսօրվա ուշացումները ևս բացառություն չեն: 06/08 NGT 930 չվերթը, որը նախատեսված էր 10:20-ին, արդեն մեկնել է, դեպի Հուրգադա NGT 1727/1728 չվերթը կմեկնարկի 01:00՝ Երևանի ժամանակով: Բոլոր ուղևորներին հասանելի փոխհատուցումները կատարվելու են, հյուրանոցները ապահովվելու են: Շնորհակալություն ըմբռնման համար», - նշել է Գևորգ Խաչատրյանը:

Заместитель директора авиакомпании «Армения» Геворг Хачатрян представил разъяснение по поводу задержки ряда рейсов.
«Уважаемые коллеги и пассажиры, от лица авиакомпании "Армения" и всей нашей команды приносим извинения за доставленные неудобства. Вчера вечером, с 21:00 и до сих пор, мы неустанно работаем над решением проблем с рейсами. Так получилось, что сложная геополитическая ситуация привела к нехватке авиалайнеров во многих авиакомпаниях, из-за европейских санкций многие лизингодатели отозвали свои самолеты.
Авиакомпания "Армения" за свою 6-летнюю историю никогда не отказалась от выполнения взятых на себя обязательств. Сегодняшние задержки также не исключение. Рейс 06/08 NGT 930, который был запланирован на 10:20, уже вылетел, рейс NGT 1727/1728 из Хургады вылетает в 01:00 по ереванскому времени. Всем пассажирам будут предоставлена компенсация, они будут обеспечены номерами в отелях. Спасибо за понимание», - отметил Геворг Хачатрян.