Հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի:
Հանրապետության տարածքում oգոստոսի 6-ի կեսօրից հետո, 7-8-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ կարկուտ: Օգոստոսի 9-11-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ: Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 6-8-ն աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով:
Երևան քաղաքում օգոստոսի 6-8-ի երեկոյան ժամերին և գիշերը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Oգոստոսի 9-11-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

В долинах и предгорьях республики ожидается высокий риск возникновения пожара, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга Армении.
В областях республики 6 августа после полудня, 7-8 августа ночью и после полудня в отдельных регионах ожидается кратковременный дождь с грозой, в отдельных местах – град. С 9-11 августа ожидается погода без осадков.
Ветер юго-западный с порывами до 2-5 м/с. В вечерние часы и во время грозы ожидается усиление ветра с порывами до 15-20 м/с.
Температура воздуха 6-8 августа постепенно понизится на 3-5 градусов.
В столице Армении 6-8 августа в вечерние часы и ночью в отдельных местах города возможен кратковременный дождь с грозой. С 9-10 августа ожидается погода без осадков.