Համացանցի հայկական տիրույթում շրջանառվող լուրերը, թե իբր Քաշաթաղի շրջանի Աղավնո համայնքում կազմակերպված գողություններ են կատարվում՝ իրականությանը չեն համապատասխանում։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Այս պահին Աղավնոյում համայնքի ղեկավարի ու բնակիչների կողքին են Ոստիկանության Քաշաթաղի շրջբաժնի ծառայողները։ Գողության և կամ այլ իրավախախտումներ ու դեպքեր Աղավնոյում չեն արձանագրվել։ ՆԳ նախարարությունը հորդորում է բնակիչներին չտրվել ակնհայտ կեղծիք պարունակող նյութերին և հիմք ընդունել միայն պաշտոնական լրահոսը», - մանրամասնել է Հ. Թադևոսյանը:
Թեմային անդրադարձել է նաև ԱԺ պատգամավոր, «Արդարություն» խմբակցության անդամ Կարեն Հովհաննիսյանը, ով ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է, որ գտնվում է Աղավնո համայնքում և հաստատել է՝ այնտեղ թալանի որևէ դեպք չի արձանագրվել։

Распространенные в армянском сегменте социальных сетей сведения о том, что якобы в общине Ахавно Кашатагского района происходят организованные грабежи, не соответствуют действительности. Об этом в беседе с «Арцахпресс» сказал начальник отдела Начальник отдела информации и по связям с общественностью МВД Республики Арцах Унан Тадевосян.
«В данный момент служащие Кашатагского районного отделения полиции рядом с руководителем общины Ахавно и жителями. Случаи краж и других правонарушений в Ахавно не зафиксировано. Министерство внутренних дел призывает жителей не поддаваться ложным слухам и следить только за официальными новостями», - уточнил У.Тадевосян.
К теме обратился также депутат Национального Собрания, член фракции «Справедливость» Карен Ованнисян, который сообщил на своей странице в Facebook, что находится в общине Ахавно и подтвердил, что здесь какого-либо случая грабежа не зафиксировано.