Օգոստոսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ՝ օպերատիվ իրադրությունը, չնայած որոշակի լարվածությանը, հարաբերականորեն կայուն է եղել։ Շփման գծի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինուժը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։ Հայկական կողմից կորուստներ չկան։
«Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջնորդությամբ շարունակվում են աշխատանքները լարվածության հետագա սրացում թույլ չտալու և իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ», - հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։

В ночь с 5 на 6 августа и по состоянию на 09:00 утра, оперативная обстановка в Арцахе, несмотря на некоторую напряженность, была относительно стабильной, сообщает министерство обороны Республики Арцах.
«На некоторых участках линии соприкосновения Вооруженные силы Азербайджана нарушили режим прекращения огня, применив огнестрельное оружие разного калибра. С армянской стороны потерь нет.
При посредничестве командования российского миротворческого контингента продолжается работа по недопущению дальнейшего обострения напряженности и стабилизации ситуации», - говорится в сообщении Минобороны Арцаха.