Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի նախալեռներում և Արարատյան դաշտում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի:
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 8-ին շրջանների զգալի մասում, 9-ին, 10-ի գիշերը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ կարկուտ: Օգոստոսի 10-ի ցերեկը, 11-13-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հյուսիսարևելյան` 2-5 մ/վ: Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում `15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը օգոստոսի 9-13-ն աստիճանաբար կբարձրանա 5-6 աստիճանով:
Երևան քաղաքում օգոստոսի 8-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Oգոստոսի 9-13-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

В предгорьях Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора и в Араратской долине ожидается высокий риск возникновения пожара, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга Армении.
В областях республики 8 августа в большинстве регионов, 9-го, ночью 10-го в отдельных регионах ожидается кратковременный дождь с грозой, в отдельных местах - град. Днем 10-го, с 11-13 августа ожидается погода без осадков.
Ветер северо-восточный с порывами до 2-5 м/с. В вечерние часы и во время грозы ожидается усиление ветра с порывами до 15-20 м/с.
С 9-13 августа температура воздуха постепенно повысится на 5-6 градусов.
В столице Армении 8 августа в вечерние часы в отдельных местах города возможен кратковременный дождь с грозой. С 9-13 августа ожидается погода без осадков.