Սերժ Սարգսյանը «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորում է հաղթանակներով վերադարձող հայ շախմատիստներին (Տեսանյութ)
10/08/2022 16:58
ՀՀ երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՀՀԿ անդամների, համակիրների, ֆեդերացիայի անդամների հետ մեկնել է «Զվարթնոց» օդանավակայան՝ դիմավորելու հաղթանակներով վերադարձող հայ շախմատիստներին։ Սերժ Սարգսյանին ուղեկցում են նաև Շախմատի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սմբատ Լպուտյանն ու երկրպագուներ։
Սերժ Սարգսյանը լրագրողներին ասել է, որ հայ շախմատիստներից լավ խաղ էին սպասում, բայց նրանք բոլոր սպասումներից ավելի լավ են հանդես եկել և երկիրը արժանապատվորեն ներկայացրել մեծ մարզական միջոցառմանը։
Հիշեցնենք՝ Հնդկաստանի Չեննայ քաղաքում ընթացող Շախմատի համաշխարհային 44-րդ օլիմպիադայում Հայաստանի հավաքականը 19 միավորով գրավել է երկրորդ տեղը։

Третий президент Армении, президент Федерации шахмат Армении Серж Саргсян вместе с членами Республиканской партии, сторонниками и представителями федерации прибыл в аэропорт «Звартноц», чтобы встретить возвращающихся с победой армянских шахматистов.
Серж Саргсян сказал журналистам, что армянские шахматисты, действительно, отлично выступили, сумели достойно представить нашу страну на таком крупном спортивном мероприятии.
«Мы надеялись, что парни должны хорошо выступить, просто в этот раз. Так что – очень хорошо», - отметил Серж Саргсян.
Напомним, что сборная Армении с 19 очками стала вице-чемпионом 44-ой Всемирной шахматной олимпиады, проходящей в индийском городе Ченнай.