Դիմակավորված անձը հարձակվել է «Հայէկոնոմբանկ»-ի՝ գումար տեղափոխողի վրա, բայց պայուսակը պատռվել է, 7 մլն դրամը՝ թափվել
11/08/2022 15:41
Այսօր՝ օգոստոսի 11-ին, ավազակային հարձակում է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 11։30-ի սահմաններում ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն ահազանգ է ստացվել, որ Սեբաստիա փողոցում՝ «Հայէկոնոմբանկ»-ի «Մետաքս» մասնաճյուղի դիմաց, գլխարկով ու բժշկական դիմակով դեմքը փակած տղամարդը ավազակային հարձակում է կատարել։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, ժամը 11։30-ի սահմաններում Volkswagen մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը «Հայէկոնոմբանկ»-ի «Մետաքս» մասնաճյուղ է բերել 7 մլն 800 հազար դրամ և իջնելով ավտոմեքենայից՝ փորձել է մոտենալ բանկի մասնաճյուղ։
Այդ պահին գլխարկով ու դեմքը բժշկական դիմակով փակած տղամարդը հարձակվել է նրա վրա և փորձել հափշտակել գումարը։ Այդ պահին տոպրակը պատռվել է, և ողջ գումարը թափվել է, իսկ այդ երիտասարդը դիմել է փախուստի։

Сегодня, 11 августа, в Ереване совершено разбойное нападение. Около 11:30 в Управлении полиции Еревана был получен сигнал о том, что напортив филиала «Метакс» ОАО «Армэкономбанк» на улице Себастия мужчина, закрывший лицо шапкой и медицинской маской, совершил разбойное нападение.
Как сообщает shamshyan.com, около 11:30 водитель автомобиля марки «Volkswagen» привез в филиал «Метакс» ОАО «Армэкономбанк» 7 млн. 800 тысяч драмов и, выйдя из машины, хотел приблизиться к филиалу банку.
В этот момент неизвестный мужчина напал на него и попытался захватить деньги. Но пакет с денежной наличностью порвался и деньги выпали на землю, а молодой парень убежал.