Hürriyet. «Հայաստանի հետ կարգավորման նոր փուլ. սառույցը հալեցնող 500 հեռախոսազրույց»
Թուրքական «Hürriyet» իշխանամերձ թերթի կայքում «Հայաստանի հետ կարգավորման նոր փուլ. սառույցը հալեցնող 500 հեռախոսային խոսակցություն» վերնագրով հրապարակման մեջ հեղինակն անդրադարձել է նախօրեին Թուրքիայի ԱԳՆ-ի անանուն պաշտոնյայի հարցազրույցի որոշ մանրամասների:
Ermenihaber-ը հայտնում է, որ հոդվածում անդրադարձ կա նաև հատուկ ներկայացուցիչներ Ռուբեն Ռուբինյանի ու Սերդար Քըլըչի աշխատանքային գործունեություններին:
Հեղինակը նշել է, որ Ռուբինյանն ու Քըլըչը  Մոսկվայի ու Վիեննայի ընդհանուր 4 հանդիպումներից բացի շուրջ 500 հեռախոսազրույց են ունեցել: Հղում անելով թուրք բարձր պաշտոնյաներին՝ հեղինակը գրում է, որ երկու հատուկ ներկայացուցիչների «քիմիաները համապատասխանել են», և նրանք շատ անկեղծ ու բարեկամական երկխոսություն են հիմնել: Նշվում է նաև, որ «հայ քաղաքական գործիչ Ռուբինյանը փորձառու դեսպան Սերդար Քըլըչին զանգելիս թուրքերենով է բարևում»:

Турецкая газета «Hürriyet» опубликовала накануне статью под названием «Новый этап урегулирования с Арменией: 500 телефонных разговоров, растопившие лед», в которой автор обращается к некоторым подробностям интервью чиновника МИД Турции, имя которого не называется.
Как сообщает Ermenihaber, в статье автор обращается также к рабочей деятельности спецпредставителей Армении и Турции.
Автор отмечает, что Рубинян и Кылыч кроме четырех встреч в Москве и Вене провели около 500 телефонных разговоров. Ссылаясь на высокопоставленных турецких чиновников, автор пишет, что между двумя специальными представителями «появилась химия» и проводится очень искренний и дружественный диалог. Отмечается также, что «армянский политический деятель Рубинян, звоня опытному дипломату Сердару Кылычу, здоровается с ним на турецком».